Şampiyon Gitti, Şampiyon Döndü!

 

Geçen yılın Üni-Lig Futsal şampiyonu İstanbul Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesine karşı kazandığı 3-1’lik galibiyetle Konya’da oynanan final karşılaşmalarından şampiyonlukla döndü

 

Toplam 55 takımın katılımıyla Mart ayında oynanmaya başlayan organizasyonun finallerine gruplarını lider tamamlayan en iyi 12 takım katıldı. Mavi grupta mücadele eden İstanbul Üniversitesi ilk maçında Ordu Üniversitesi’ni 16-1, ikinci maçında Gaziantep Üniversitesi’ni 11-4 ve son maçında Osmangazi Üniversitesi 12-4’lik skorla geçerek grubunu lider tamamladı.

 

Yarı final maçında Karabük Üniversitesi’ni 6-2 geçen İstanbul ekibi finalde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ile eşleşti. Maçın başında sonuna kadar çekişmenin en üst seviyede olduğu karşılaşmayı Cem (2) ve Oğuz’un attığı gollerle 3-1 kazanan İstanbul Üniversitesi 2013 sezonunun ardından 2014 sezonunu da şampiyonlukla tamamladı.

 

“Başarımız Tesadüf Değil”

 

İstanbul Üniversitesi antrenörlerinden Murat Kaya “Bazı şampiyonluklar tesadüf olabilir fakat aynı başarıyı üst üste tekrarlamak senin en iyi olduğunu gösterir. Oyuncularım bunu herkese ispat etti. Hepsini canı gönülden tebrik ederim. Dokuz Eylül Üniversitesi’ni muhteşem mücadelesinden dolayı tebrik eder bundan sonraki maçlarından başarılar dilerim” dedi.

 

Antrenör Cihan Özdemir de “Sezon başından beri yaptığımız çalışmaların karşılığını şampiyonluk kupasını kazanarak aldığımızı düşünüyorum. Oyuncularımızın, futsal idmanına katılmak için kendi oynadıkları kulüplerinden izin almaları, fedakarlık yapmaları bu neticenin alınmasındaki en büyük faktördür. Yeni hedefimiz Süper Lig Şampiyonluğu. Bu hedef doğrultusunda elimizden gelenin en iyisini yapacağı”‘ diye konuştu.

 

Kaynak: http://yenisafak.com.tr/spor-haber/futsalda-sampiyon-degismedi-06.05.2014-642880