Sahamızdaki İlk Mağlubiyetimizi Aldık

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmaya temsilcimiz Özge Yavaş, Şaziye İvegin Üner, Kamile Nacickaite, Nevin Vatansever ve Courtney Paris beşiyle; AGÜ ise Pınar Demirok, Tanasha Lovely Wright, Lara Sanders, Gabriela Marginean, Laura Nicholles Gonzales beşiyle başladı.

İlk çeyreğe temsilcimiz 11-0 geride başladı. Çeyreği kötü sürdüren İÜ BGD Wright’tan gelen basketlere engel olamadı. Sonrasında şans toplarından da isabet bulamayan temsilcimizde baş antrenör Fırat Okul’a teknik faul çalındı. Devamında motivasyon kaybı yaşayan ekibimiz çeyreği 25-13 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe de iyi başlayamayan ekibimiz ilk dakikalarda 15 sayı kadar geri düştü. Sonradan toparlanan temsilcimiz 5-0 seri yakaladı ve skoru 34-24’e getirdi. Çeyreğin sonlarını da dikkatli oynayan ve etkili savunma yapan temsilcimiz farkı 6 sayıya kadar indirdi ve periyodu 42-36 geride kapattı.

Başa baş giden üçüncü çeyreğin ilk beş dakikası farkı 4 sayıya kadar düşüren temsilcimiz savunmada konsantrasyon kaybı yaşadı ve çeyreği 60-52 geride kapattı.

Son periyot da başa baş bir mücadeleye sahne olurken temsilcimiz 9-0 seri ile skoru son dakikalara girerken 71-65 yapsa da devamını getiremedi ve sahadan 75-67 mağlup ayrıldı. Bu skorla İÜ BGD kendi evinde oynadığı lig maçlarında ilk mağlubiyetini aldı.

Temsilcimizde 15 sayı ve 7 ribauntla oynayan Paris ve 12 sayı 8 ribaunt ile oynayan Spanou mağlubiyeti engelleyemedi.AGÜ’de ise Lara Sanders 15 sayı ve 12 ribaunt, Wright 17 sayı 6 asist ile galibiyeti getiren isimler oldu.

“Maça Kötü Başladık”

Maç sonu basın toplantısına katılan Anda Jelavic maça daha iyi başlayabileceklerini söyledi ve “Fast break atacaklarını biliyorduk. Ama durduramadık. Bu maçı unutacağız. Önümüzde önemli Botaş maçı var. Önümüzde önemli bir fikstür var. Üst üste maçlar oynuyoruz. Önümüzdeki hafta Botaş maçında kalbimizi maçta sahaya vereceğiz. Bugün çok kötü oynadık, bunun farkındayız. Botaş maçı daha iyi mücadele edip kazanacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Maça kötü başladıklarını vurgulayan baş antrenör Fırat Okul ise “Skor bulmakta zorluk çektik. İlk çeyrek hariç her periyodu kafa kafaya ve önde geçirmişiz. Maçın başındaki 12, 13 sayılık farkı çıkartamadık. Bu maçı çok düşünmüyoruz. Kafaya takmıyoruz. Önümüzde hafta sonu Botaş’la oynayacağımız önemli bir maç var. O maça odaklanıp iyi bir şekilde sahadan ayrılmak istiyoruz” dedi.

 

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

Hakemler: Zafer Yılmaz, Sami Özel, Duhan Köyiçi

İÜ BGD:Jelavic 7, Nacickaite 14, Şaziye İvegin Üner 7, Gülşah Duman, Özge Yavaş, Paris 15, Spanou 12, Nevin Vatansever 12.

AGÜ: Pınar Demirok 9, Whalen 14, Sinem Ataş 5, Wright 17, Lara Sanders 15, Marginean 7, Gonzales 6, Esra Ural 2.

Periyotlar: 13-25, 36-42, 52-60, 67-75

Maçtan Kareler :

DSC_1584
DSC_1588
DSC_1589
DSC_1594