Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

AJANS ÜNİVERSİTE- Özdemir KUTLU

Tören, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Ardından fakülteyi birincilikle bitiren Nilüfer Kurttekin konuşmasını yapması için sahneye davet edildi. İnsanlığın var oluşundan beri ebelik mesleğinin olduğunu belirten Kurttekin, “Bu kutsal mesleği İstanbul Üniversitesi gibi köklü bir üniversitede birincilikle bitirmenin gururunu yaşıyorum” dedi. Ayrıca bu yolda her zaman yanında olan ailesine, eşine, hocalarına ve özellikle de hiçbir imkanı eksik etmeyen İstanbul Üniversitesi’ne teşekkürlerini iletti. Daha sonra dereceye giren mezunlardan Fakülte Birincisi Ebelik Bölümü öğrencisi Nilüfer Kurttekin, Fakülte İkincisi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden Hatice Tuğba Eren ve Fakülte Üçüncüsü Sosyal Hizmetler Bölümü’nden Gülistan Ayebe sırasıyla sahneye çağrılarak plaketleri takdim edildi.

6
Fakülte Birincisi Nilüfer Kurttekin
5
Fakülte İkincisi Hatice Tuğba Eren
4
Fakülte Üçüncüsü Gülistan Ayebe

Konuşmasını yapmak için sahneye çıkan SABİF Dekanı Prof. Dr. Ahmet Akgül, “Bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayıp törene katılan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi. Prof. Dr. Akgül, ayrıca kendisinin de çok heyecanlı olduğunu çünkü ilk kez bir Dekan olarak mezuniyet törenine katıldığını ifade etti. Mezun öğrencilere ise artık mesleğin içinde olacaklarını ve topluma en iyi şekilde faydalı olmaları gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Prof. Dr. Akgün, Dekanlığı kendisinden devraldığı ve kendisinden çok şey öğrendiği hocası Prof. Dr. Halil Koyuncu’yu konuşma yapması için kürsüye davet etti. Prof. Dr. Halil Koyuncu, kendisini bu mezuniyet törenine davet eden eski çalışma arkadaşlarına ve buraya gelen tüm ailelere teşekkürlerini bildirdi. Ayrıca Prof. Dr. Koyuncu, mezun olan öğrencilere mesleklerinde başarılı olmanın sırrının her zaman hedefleri yüksek tutmaktan geçtiğini belirtti. Prof. Dr. Koyuncu, “Kimse unutmasın ki Nobel ödülünü almış Aziz Sancar hocamızda bir İstanbul Üniversitesi öğrencisiydi” dedi.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi öğrencileri müzik dinletisi gerçekleştirdi. Ardından diploma törenine geçildi.