RTS Bölümü Öğrencileri Diplomalarını Aldı

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan tanıtım filmi izletilmesiyle başladı.

İÜ İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü birincisi Hülya Erdem konuşmasında “Mezun olduğuma sevinirken genç arkadaşlarımdan ayrıldığım için üzülüyorum. Af ile geri döndüğümde çevremdekiler nasıl okuyacaksın, aklın nasıl alacak diye tepki gösterdi. Ama benim bir keşkem vardı. Onu gerçekleştirdim. Ailemi çok ihmal ettim. Beni yalnız bırakmayan yeri geldiğinde bir abla yeri geldiğinde anne olarak görenlere teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_0260

İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer ise açılış konuşmasında “Bölüm birincisini özellikle kutluyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur. İnsanın özlemini duyduğu alanda, özlemini duyduğu sıralarda okuması çok güzel. Yılmayın, lisanüstü ile devam edin. Fakülteden kopmayın. Sevgili gençler, kiminiz yönetmen, kiminiz radyocu olacak, birbirinizin güvencesi sizsiniz. Büyük bir gururla sizi radyo, televizyon, sinema sektörüne armağan ediyoruz. Biz sizinle varız, yeniden görüşmek üzere diyor ve sizleri uğurluyorum” dedi.

DSC_0263

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Sezer, İÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü Öğretim üyelerine teşekkür belgelerini verdi. Ayrıca Prof. Dr. Sezer bölüm birincisi Hülya Erdem’e de ödülünü takdim etti.

DSC_0286

DSC_0300

Bölüm ikincisi Betül Sayış ve bölüm üçüncüsü Sibel Erbay ödüllerini ise İÜ Radyo Televizyon Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Timisi verdi.

Diplomalarını alan öğrenciler yemin töreninin ardından kep attı.

DSC_0390

DSC_0399