Rota’17 “Geleceğine Yön Ver” Etkinliği Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE-Rahime ÇİFTÇİ

Liderler Kulübü tarafından bu yıl ilki düzenlenen İÜ Kariyer Etkinliği, Sultan Çatma ve Mehmet Zahid Şimşir sunuculuğunda gerçekleşti. Kamu ve özel sektörden katılan birçok konuşmacıyla öğrencilere kariyer rotası çizmeyi amaçlayan program, Kulüp Başkanı Mehmet Raşit Arslan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Liderler Kulübü’nün faaliyetlerinden bahseden Kulüp Danışmanı Doç. Dr. Levent Şahin, “Bu etkinlik diğer etkinliklere göre farklı, gençlerin neler yapması gerektiğini belirleyecek çok dinamik bir gün bizi bekliyor” dedi.

DSC_0188

Ülkeyi Kalkındıracak Olan Girişimciliktir

Borsa İstanbul Pazarlama ve Satış Direktörü Serhat Görgün, girişimciliğin hayatının odağı olduğunu söyledi ve sektöre başlama serüvenini anlattı. Salondakilere “Hayatında girişimi olmak isteyen var mı?” diye soran Görgün, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Buraya geldiyseniz bir arayış içerisindesiniz. Ülkeyi kalkındıracak olan girişimciliktir. Bunu söylerken herkes girişimci olmalıdır demiyorum ama ülkenin, ekonominin, herkesin, yenilikçi büyümeyi vadeden iş fikirlerine, girişimci ruha ihtiyacı var. Ben hayatım boyunca bu anlamda çalıştım insanın ne yapıyor olduğu ve girişimci olarak ne düşündüğünü önemsiyorum. Bütün kariyerimi bunun üzerine inşa ettim.”

DSC_0211

Türk Telekom Pazarlama Müdürü Gülin Kılıçoğlu Sontuna, Liderler Kulübü’ne teşekkür ederek konuşmasına başladı. Türk Telekom faaliyet ve sponsorluklarından bahseden ve “Pazarlama sizin hayal gücünüze kalmış, istediğiniz ürünü yaratabilirsiniz” diyen Sontuna, pazarlamacının bir gününün nasıl geçtiğini anlattı.

Denetim Danışmanlık ve Vergi hizmetleri alanında kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan PWC İnsan Kaynakları Uzmanı Burak Kara, konuşmasında girişimcilik için önemli olan denetim, samimiyet ve prestijden bahsederek şirket kültürüne dikkat çekti. Sorulan soruların ardından stajyerlerle proje bazlı çalıştıklarının altını çizdi.

Etkinliğin ilk günü Albaraka İnsan Kaynakları Yöneticisi Caner Cunur ve Anadolu Sigorta İnsan Kaynakları Yöneticisi Seda Güleç’in konuşmalarının ardından sonlandı.

Kurulan fuaye alanında staj başvurusu yapabilme imkanı sağlayan program, KPSS ve dil kursu indirimlerine de fırsat tanıyor. Konuşmacılarına plaket takdim edilen ve katılımcılarına sertifika verilen etkinliğin 2. günü ise kamu sektörüne yönelik sunumlarla devam etti.