Rektörlük Kupası Sahiplerini Buldu

AJANS ÜNİVERSİTE

 

 

Spor Şöleni kapsamında voleybol, basketbol ve futbol dallarında verilen Rektörlük Kupası, sahiplerini buldu

 

İstanbul Üniversitesi 35. Spor Şöleni kapsamında düzenlenen Rektörlük Kupası şampiyonasında mücadeleler kıran kırana geçti. Voleybol erkeklerdeki çekişmeli final mücadelesini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu 3–0 yenen İktisat Fakültesi kazandı.

 

Kadınlarda ise Edebiyat Fakültesi maça çıkmadı. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hükmen galip gelerek kupanın sahibi oldu. Takımlara kupa ve madalyalarını veren İÜ Spor Birliği Müdür Yardımcısı Cemal Sarı, en değerli oyuncu seçilen İktisat Fakültesi oyuncusu Muhittin Burak Kılınç’a plaket verdi.

 

madalya 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Futbolda ise kıran kırana geçen mücadelenin sonunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi’ni 5–3 yenerek kupaya uzandı. Takımlara kupa ve madalyaları İÜ Spor Birliği Müdür Yardımcısı Bülent Duran tarafından verildi. En değerli oyuncu seçilen İÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Kadir Uyar’a plaketini İÜ Spor Birliği Personeli Kadir Eren Sayar verdi.

 

 

madalya 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basketbol erkeklerde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, İktisat Faküsi’ni 67–59 yenerek şampiyon oldu. Kadınlarda ise Edebiyat Fakültesi maça çıkmadığından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu şampiyon oldu. İÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Hasan Alpak takımlara kupa ve madalyalarını, en değerli oyuncu seçilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu oyuncusu İrfan Öztel’e de plaketini takdim etti.