Reklam Yazarlığı Uygulama Atölyesi Tamamlandı

AJANS ÜNİVERSİTE-Rahime ÇİFTÇİ

Ajans İstanbul İletişim tarafından düzenlenen atölyenin 19 Nisan Çarşamba günü yapılan eğitiminde, öğrenciler reklam senaryolarının sunumlarını gerçekleştirdi. 26 Nisan’da da devam eden sunumların ardından başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazandı.“Bizim idealimiz İletişim Fakültesi öğrencilerinin senaryo ve broşür yazmada geri kalmaması” diyerek atölyenin amacını belirten eğitmen Selma Serdaroğlu, atölye boyunca reklamcılığa ilişkin çeşitli paylaşımlarda bulundu.

“Reklamcılıkta fikirler az kelimeyle daha etkili ifade edilebilir. Ekran bizimle konuşur, resmi olmamak gerekir, diyaloglarınız samimi olsun. Reklam kısa olduğu için de her şey anlamlı olmalı” diyen Serdaroğlu, 6 hafta boyunca reklamı düzgün formatta yazmayı öğretti. Atölyede eğitmen olmasındaki memnuniyetini dile getiren Serdaroğlu şöyle konuştu: “Benim açımdan güzel bir atölye oldu. Reklamla ilgili başka bir çalışma yapacak olduğunuzda nasıl bir yöntem izleyeceğinize dair fikriniz var.”

Öğrencilere verilen sertifikalar sonrasında Ajans İstanbul İletişim tarafından Serdaroğlu’na Teşekkür Belgesi verildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından atölye tamamlandı.