Reklam Yazarlığı Uygulama Atölyesi Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE- Rahime ÇİFTÇİ

Ajans İstanbul İletişim tarafından düzenlenen Eğitmen Selma Serdaroğlu ile “Reklam Yazarlığı Uygulama Atölyesi” başladı. A&B İletişim’den, İletişim Danışmanı Editörü Selma Serdaroğlu, eğitimin ilk haftasında atölye boyunca nasıl bir yöntem izleyeceklerinden bahsetti. “Burası bir uygulama alanı” diyen Serdaroğlu öğrencileri oluşturacakları reklam kampanyaları hakkında bilgilendirdi.

2

Pazarlama iletişimi hakkında açıklamada bulunan Serdaroğlu, “Üretilen ürünün tüketiciye iletilmesi için 3 yol izlenir bunlar; doğrudan pazarlama, reklam ve halkla ilişkilerdir” şeklinde konuşarak pazarlamada haberleşme kanallarını ifade etti. Reklam ajanslarında sürecin nasıl işlediğini belirten Serdaroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Reklama başlamadan önce yapılması gereken en önemli şey ne yapacağına karar vererek reklam stratejisi geliştirmektir.”

3

Kontenjanı 50 kişi olan atölye 15-22 Mart ve 12-19-26 Nisan tarihlerinde devam edecek ve eğitimi başarıyla bitiren öğrenciler sertifika almaya hak kazanacak.