Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Müge KIZILTEPE, Nilsu KAYA, Betül BAL, Elif SAATÇIOĞLU

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Ardından İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer konuşmasını gerçekleştirdi. Mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Sezer, “Yaşam boyu öğrenme ilkesine uygun bir şekilde mezuniyet sonrasında da kendinizi geliştirmeye devam edeceğinizi biliyoruz. Profesyonel hayatta yapacağınız çalışmalar ve elde edeceğiniz başarılar bizim en büyük gururumuz olacaktır. Siz mezunlarımızla olan bağımızı hep sürdürmeye çalışacağız. Sizin de hem bizimle hem de birbirinizle olan iletişiminizi sürdürmenizi diliyoruz. Hoşça kalın, yolunuz daima açık olsun” dedi.

Prof. Dr. Sezer’in ardından konuşmasını yapmak üzere Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy sahneye çıktı. Öğrencileri mesleğe girişleri konusunda tebrik eden Gürsoy, “Biz iletişimciler olarak özellikle toplumun değişim ve gelişim sürecinde yer almayı amaçlıyoruz. Sizlerin de bu donanımla buradan ayrılıyor olduğunuzu biliyoruz. Radyo televizyon stabil bir istihdam sahip olan bir bölüm ama nitelikli iş gücüne her zaman ihtiyacımız var. İstanbul üniversitesi de hep bu niteliklerde öğrenciler mezun eder. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Tekrar hoş geldiniz. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezuniyet töreni, öğrencilerin diplomalarını alıp, keplerini atmaları ile sona erdi.