Petkim Çalışanları Diplomalarını Aldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Petkim ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilen MBA Programı 24 mezun daha verdi. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü arasında 2011 yılında imzalanan protokol kapsamında başlatılan MBA (Master of Business Administration) programından mezun olan 24 Petkim çalışanı diplomalarını aldı.

İHA’nın haberine göre, Petkim Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Pekdemir, lisansüstü eğitimde 60 yıllık deneyime sahip olan enstitünün, ülkenin yüz akı eğitim kurumlarının başında geldiğini söyledi. Türkiye özel sektöründe ve iş dünyasında çok önemli başarılara imza atan mezunlar verdiklerini kaydeden Prof. Pekdemir, Türkiye’de çağdaş anlamda işletmeci ve yönetici yetiştiren ilk eğitim kurumu olmalarının yanında, işletmecilik alanında ilk kez lisansüstü eğitimini başlatan kuruluş olduklarını vurguladı.

SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, kendisinin de mezunları arasında olmaktan gurur duyduğu İşletme İktisadı Enstitüsü’nün, analitik düşünce yapısını öğrencilerine sevdiren ve öğreten eğitim kurumlarından biri olduğunu söyledi.

“Her Öğrenci İçin 13 bin 500 Lira Ödendi”

Türk iş dünyasının yönetim kademelerinde, enstitüden mezun olan pek çok iş adamı olduğunu hatırlatan Yavuz, “İş hayatımın 30 yılını geride bıraktım. Bu 30 yılın her aşamasında, bürokrasi ve özel sektördeki görevlerim İşletme İktisadı Enstitüsünde aldığım eğitimin yararını gördüm. Karşılaştığımız sorunlar karşısında çözümün bir tane olmadığını, analitik ve çözüm odaklı düşünebilmeyi hocalarımızdan çok iyi öğrendik. Aynı eğitim kalitesinin bugün de sürdüğünü görmek mutluluk veriyor. Bizlere emeği geçen hocalarımızdan hayatta olanlara uzun ömürler, vefat edenlere rahmet diliyorum” dedi.

Kenan Yavuz, üç sömestr süren MBA programına katılan her çalışanı için Petkim’in toplam 13 bin 500 lira ödediğini kaydetti. “Şirketimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin geleceklerine yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımıza verdiğimiz önemin bundan daha iyi göstergesi olamaz” diyen Yavuz, MBA programının aynı zamanda çok önemli bir sosyal sorumluluk olduğunu sözlerine ekledi. Yavuz, “Çalışanlarımızın kariyer yolculuklarına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda harcadığımız kaynağın, şirketin geleceğine yaptığımız bir yatırım olduğunun bilincindeyiz. Türk iş dünyasının kronik problemleri arasında yetişmiş ve yetkin işgücünün geldiğini çok iyi biliyoruz. Mezun olan çalışanlarımız, başarılarını sürdürdükleri takdirde gelecekte şirketimizin tepe yöneticisi olacaklar” ifadelerini kullandı.