“Pedalına Sağlık” Adlı Bisiklet Turu Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Alparslan ÇAKIR

 

Sağlık Bakanlığı Erzincan Halk Sağlığı ve Bisikletliler Derneği’nin tüm Türkiye’de ortaklaşa düzenlediği “Pedalına Sağlık” adlı bisiklet turu Sancaktepe Belediyesi ev sahipliğinde 25 Mayıs’ta gerçekleştirildi

 

“Sağlığın İçin Hareket Et” sloganıyla, “Şişmanlık ile Mücadele” kapsamında  düzenlenen tura 7’den 70’e tüm bisiklet severler katıldı. İki kilometrelik yürüyüş ve üç kilometrelik bisiklet kullanımı şeklinde belirlenen tur Sancaktepe Cumhuriyet Meydanı’nda 11.00’de çevrilen pedalla başladı.

 

Bisiklet severler şehir merkezinde kısa bir tur attıktan sonra Sancaktepe Rıdvan Dilmen Spor Tesisleri’nden geçerek Ömerli Barajı yakınlarındaki Paşaköy fidanlığında fidanlar dikti. Bisiklet severler Manisa-Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden 301 madenci için de fidan dikerek sosyal olaylara duyarlı olduklarını gösterdi. Etkinlik sonunda tüm katılımcılar arasında yapılan çekilişle 5 bisiklet hediye edildi. 16.00’da bitmesi planlanan etkinlik yoğun yağış nedeniyle öğle vakitlerinde son buldu.

 

pedal

 

Bisiklet turu Sancaktepe Cumhuriyet Meydanında 11.00’de çevrilen pedalla başladı.

 

pedal 2

 

Etkinliğe tüm Türkiye’nin dört bir tarafından 7’den 70’e tüm bisiklet severler katılım gösterdi.

 

pedal 3

 

Bisiklet severler Paşaköy fidanlığında Somalı madenciler için de fidan dikti.