Parkede Destan Sürüyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Fotoğraf- Serhan SEVİN

Beşiktaş İntegral Arena’da gerçekleşen mücadeleye temsilcimiz Andja Jelavic, Kamile Nacickaite, Courtney Paris, Shenise Johnson ve Nevin Vatansever beşiyle, Beşiktaş ise Frida Eldebrink, Tuğba Taşçı, Yasemin Dalgalar, Petra Kulichova ve Jordan Hooper beşiyle başladı.

İlk periyotta ilk 5 dakika başa baş geçerken periyodun sonlarına doğru oyuna ağırlığını koyan temsilcimiz 9-0 seri yakaladı. İlk çeyreği de 20-13 önde kapattı.

İkinci periyotta da baskın oyununu sürdüren ekibimiz savunmada kısa süreli aksama yaşadı ve Beşiktaş’ın 4-0’lık serisine engel olamadı. Skor 28-21 oldu. Savunmadaki aksamayı hemen atlatan İÜ BGD başarılı bir geri dönüş yaptı ve ilk yarıyı 37-26 önde kapattı.

Üçüncü periyot savunmasını sertleştiren Beşiktaş hücumda da başarı yakalayınca farkı az da olsa azaltmayı başardı. Temsilcimiz son çeyreğe 47-40 önde girdi.

Son periyotta da savunmasındaki başarısını sürdüren Beşiktaş üçüncü periyotta bulduğu sayıları son periyodun ilk dakikalarında da devam ettirdi ve temsilcimiz karşısında 8-0 seri yakaladı ve skoru 47-46 yaptı. Periyodun son dilimine yaklaşırken Beşiktaş temsilcimiz karşısında 51-49 öne geçti.

Mola alan temsilcimiz moladan müthiş bir geri dönüş yaptı. 9-0 seri yakalayan temsilcimiz skoru 58-51 yaptı. Geri dönmeye çalışan Beşiktaş’a temsilcimiz izin vermedi. Nevin Vatansever’in serbest atışlarıyla da başarı bulan temsilcimiz savunmayı da iyi yapınca sahadan 60-58 galip ayrıldı.

“Bizim Adımıza Gurur Verici”

İki Türk takımının çeyrek finalde karşılaşmasının kendi açılarından dezavantaj olduğunu söyleyen Fırat Okul “Beşiktaş’ta biz de Avrupa’da güçlü takımlarız. İkimiz de rakibimiz başkası olsa onları geçip yarı finale geçebilirdik. Çok zor maç olacağını biliyordum. Avcılar’da bu gözüktü zaten. Bu maçın sayı averajı olduğu için sonunda çok koma geçeceğini biliyorduk. Nitekim ilk yarı biz iyi defans yaptık. İkinci yarı Beşiktaş iyi defans yaptı. Biz hücumda ciddi sıkıntılar yaşadık ama üçlüklerde aldığımız yüksek yüzde bizi oyunda tuttu. Bu deplasmandan çıkmak çok zordu. Oyuncularımı kutluyorum. Bu yoğun tempoda yarı finale kaldık. Gerçekten bizim adımıza gurur verici. Beşiktaş’ı da verdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. İnşallah Türkiye Ligi’nde daha iyi yerlere gelecekler” dedi.

“Galibiyeti Bize Savunma Getirdi”

Zor bir maç olduğunu belirten Nevin Vatansever “Çok mutluyuz. İyi bir takıma karşı oynadık. Ama maça çok iyi başladık. Rakibin iyi oyuncuları var. Çok iyi şutörler vardı. Onları durdurmayı iyi başardık. Bugün maçın kilidini savunmayla açtığımızı düşünüyorum. Galibiyeti bize savunma getirdi” şeklinde konuştu.

Salon: Beşiktaş İntegral Arena

Hakemler:Petr Hrusa (CZE), Ivan Milicevic (BIH), Petar Denkovski (MKD)

İÜ BGD:Jelavic 3, Nacickaite 12, Şaziye İvegin Üner 12, Özge Yavaş, Courtney Paris 10, Spanou, Johnson 14, Nevin Vatansever 9

Beşiktaş: Eldebrink 7, Esra Atacan 3, Yasemin Dalgalar 5, Tuğba Taşçı 9, Emel Güler, Kulichova 12, Morrison 9, Hooper 13

Maçtan Kareler :

_DSC0252
_DSC0144
_DSC0558