Orman Fakültesi 17. Uluslararası İNTERMOB 2014 Fuarı’na Katıldı

AJANS ÜNİVERSİTE

120.000 m2’lik kapalı alanda 30 ülkeden 1000’e yakın firma ve firma temsilcisi ile dünyanın 90 farklı ülkesinden 65.000’in üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleşen bu fuar, konu ile ilgili Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olma özelliğini taşımaktadır.
20 m2’lik stantta Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü, yürütülen eğitim ve ARGE faaliyetleri hakkında çeşitli sunum ve etkinlikler gerçekleştirdi. Başta mezunlar olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı sektör temsilcisi standı ziyaret etti.
Aynı zamanda öğretim üyesi ve öğrenciler standları da gezerek, ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ahşap malzemenin diğer malzemelerle birlikte çok yoğun ve özel kullanım alanlarının göze çaptığı fuarda İstanbul Üniversitesi mezunlarının ve özellikle de Orman Endüstri Mühendisliği mezunlarının, firmalarda yoğun istihdamına rastlanması özel bir gurur kaynağı oldu.
Fuar organizasyonu, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. S. Nami Kartal ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan tarafından koordine edilip yürütülmüştür.
Fuar boyunca stantta öğretim elemanlarından Arş. Gör. Hızır Volkan Görgün ve Araş. Gör. Davut Bakır ile öğrencilerden Burak Turan, Gani Can Somuncu, Cengizhan Yıldız, Sivan Sunobar, Secer Karadaş, Merve Demirel, Dilara Önder, Nuri Bozdağ, Hilal Karabatak, Gizem Çavdar, Ceyda Silan, Begüm Akyol, Özlem Yaman, Ecem Topaloğlu, Ufuk Urgancıoğlu, Berfu Öztahtacı ve Pelin Yaşar stantta görevli olarak yer aldı.

5

 

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü