Oğuzhan Saruhan “Sosyal Medyada Kriz İletişimi”ni Anlattı

AJANS ÜNİVERSİTE – Yağmur Müge KIZILTEPE

Ajans İstanbul İletişim tarafından düzenlenen etkinlik  Yrd.Doç.Dr. Burcu Zeybek ve Öğr.Gör. Fatih Özkoyuncu’nun da katılımı ile 12 Nisan günü İÜ İletişim Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Haberler.com Sosyal Medya Direktörü Oğuzhan Saruhan’ın konuk olduğu program, sosyal medya kullanım oranı hakkındaki bilgiler ile başladı. “Sosyal Medyada Kriz İletişimi” başlıklı söyleşide, sosyal medyada yaşanan krizleri ele alınarak, örnekler üzerinden kriz yönetimi tekniklerini incelendi.

DSC_0006

İçeriğin öneminden bahseden Saruhan, sözlerine “İçeriğiniz olmadan yapacağınız iş boştur” diyerek vurgu yaptı. Saruhan, gündemin güncel olması gerektiğini ve geleceğin videoda olduğunu söyledi. Sosyal medyadaki her şeye şüphe ile bakmak gerektiğini paylaşmadan önce beklemenin yararlı olduğunu dile getiren Saruhan, aksi halde başkaları için istemeden reklam yapılabileceğini dile getirdi.

DSC_0013

“’Aman Allahı’m Ben Ne Yapacağım?’ Dediğiniz Bütün Anlar Krizdir”

Yoğun iş temposu içinde hata yapmamanın neredeyse imkânsız olduğunu ve önemli olanın o hataları telafi etmek olduğu söyledi. Örnekler üzerinden konuşmasına devam eden Saruhan, “’Aman Allah’ım ben ne yapacağım?’ dediğiniz bütün anlar krizdir” diyerek krizin tanımında bulundu. Arkasından bir kriz durumunda nasıl davranılması gerektiğinden bahsetti. Her zaman bir kriz planlamasının mutlaka olması gerektiğini düşünen Saruhan, bu durumlarda neler yapılabileceği konusunda önerilerde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

DSC_0036

Etkinlik,Öğr. Gör. Fatih Özkoyuncu’nun Oğuzhan Saruhan’a teşekkür belgesi takdim etmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

DSC_0039