İÜ’de Ders Çalışmak İçin Açık Hava Tercih Ediliyor

AJANS ÜNİVERSİTE – Selin ŞAHİN, Kıymet DAĞDELEN

 

İstanbul Üniversitesi’nde birçok fakültede bahar yarıyılı ara sınav dönemi başladı. Havanın ısınmasıyla derslerine odaklanamamaktan şikayetçi olan öğrenciler, kütüphaneler yerine fakülte bahçelerinde çalışmayı tercih ettiler

 

Birçok fakültede ara sınavların başlamasıyla birlikte öğrenciler ani hava değişimlerinin sınav hazırlığında kendilerini olumsuz etkilediğini belirtti. Birinci döneme kıyasla bu dönemde zorlandıklarını ama her şeye rağmen bu sürecin de güzel geçtiğini ifade eden öğrencilerin büyük umudu ise finaller…

Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan Kerem Akgün’e ara sınav döneminin nasıl geçtiğini sorduk. Akgün, şu ana kadar sınavlarının iyi geçtiğini söyledi ve sözlerine şunları ekledi: “Sınav dönemindeyiz fakat yeterince çalışamıyoruz. Güzel havalar kafamızı çeliyor. Ancak akşam evde çalışabiliyorum. Birinci dönem daha sıkı çalışıyordum. Bu dönem de umarım kendimi toparlayabilirim ve bu dönemi sorunsuz atlatırım.”

 

DSC_0200

 

“Sınavlara Giremememin Asıl Nedeni Trafik”

 

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Onur Aksu, şu ana kadar üç sınavının gerçekleştiğini ancak sadece bir tanesine katılabildiğini söyledi. Sınavlara sürekli geç kaldığını belirten Aksu, bu durumun asıl nedeninin trafik olduğunu söyledi. Her sınava bir saat geç kaldığını vurgulayan Aksu, “Geçen dönem de sınavlarım çok iyi değildi, ortalamam oldukça düşük geldi. Bu dönem eğer sınavlara girebilirsem notlarımı düzelteceğim. Tek umudum finaller” dedi.

İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Büşra Demirezen, “Halimizden memnunuz. Fakat birinci sınıf daha kolaydı. Bu sene özellikle Basın Etiği dersinde zorlanıyorum. Bir de evim çok uzak. Saat üçteki sınava bile zor yetişiyorum” diye konuştu. Sene başında ders çalışma isteğinin daha fazla olduğunu söyleyen Demirezen, finallerde ders çalışmakta zorluk çektiğini fakat tatilin başlayacağı düşüncesiyle  daha sıkı çalıştığını ifade etti.