Öğrenci Sözlüğü’nün İlk Bölümü Yayınlandı

AJANS ÜNİVERSİTE- Murat KASAP

Öğrenci Sözlüğü, öğrencilerin dünyasına ait olan kavramlardan yola çıkarak onların merak ettikleri konuları işliyor. Röportajların, uzman görüşlerinin yer alacağı programda özellikle yükseköğretim ile ilgili konular ele alınacak.

Öğrencilerin bakmaya üşendikleri terimleri bu program yoluyla öğrenebileceklerini söyleyen Program Koordinatörü İÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Arş. Gör. Ayşe Seda Keleş, “Bizim aslında yapmak istediğimiz öğrencilerin bize sürekli olarak sordukları terimleri bu program aracılığıyla cevaplamak. Yani Erasmus, Mevlana, yandal, çift ana dal gibi konular hakkında beşer dakikalık  temel bilgiler vererek öğrencilerin hızlı bir şekilde bilgilenmesini amaçlıyoruz. Genç ve yeni bir ekiple çalışıyoruz. Programın her aşamasında öğrencilerimiz zevkle ve gayretle görev alıyorlar. Bu dönem için 10 program çekmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin, üniversite eğitim süreçleri konusunda sosyal medyada kendi aralarında çok soru soruduklarından bahseden Programın Yönetmeni Gülay Fışkın, “Öğrencilerin AGNO, AKTS gibi daha birçok konuda sormuş oldukları soruları cevaplamak için hocalarla böyle bir şey yapmaya karar verdik. Programımız İÜWEBTV’de aylık olarak yayınlanacak. Arkadaşlarımızı sıkmadan canlı ve doğru bir şekilde bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Diğer taraftan İletişim Fakültesi öğrencileri olarak program çekmeyi öğreniyoruz. Teorik bilgilerimizi sahaya dökmek için önemli bir fırsat bizim için. Bu anlamda İÜWEBTV ikinci bir okul gibi” diyerek sözlerini tamamladı.

27294391_390441634717085_623084017_n

Fatma Şentürk ve Elif Durmuş’un sunuculuğunu yaptığı programın ilk bölümünde AKTS, Transkript, AGNO gibi kavramlar hakkında bilgi verildi. Programda ayrıca Abdulkerim Songur, Mahsun Kılıç (Kamera), Türkay Ünlü, Görkem Öztürk (Kurgu), Türkay Ünlü, Salih Köse (Jenerik) görev aldı.

Öğrenci Sözlüğü’nün ilk bölümünü linke tıklayarak izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=xOdtudJ1jws&t=51s