Normal Sezonu Mağlubiyetle Tamamladık

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 19 Nisan Çarşamba günü oynanan karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya Chantella White, Ayşe Okul, Aija Putnina, Gizem Yavuz ve Jordan Hooper beşi ile başlarken, konuk ekip Bellona AGÜ ise Ayşegül Günay, Chelsea Grey, Şaziye İvegin Üner, Lara Sanders ve Mirina Mazic beşi ile başladı.

Karşılaşmaya etkili başlayan taraf konuk ekip Bellona AGÜ oldu. Lara Sanders ve Chelsea Grey ile iyi bir hücum ritmi yakalayan konuk ekip, periyodun ilk beş dakikalık bölümünü 7-10 önde tamamladı. Birinci çeyreğin bitimine iki dakika kala farkı 9 sayıya kadar çıkartan Bellona AGÜ, skoru 9-18’e taşıdı. Konuk ekibin etkili oyununa Aija Putnina ile karşılık veren temsilcimiz ilk çeyreği 16-20 geride tamamladı.

Lara Sanders’ın isabetli atışıyla başlayan ikinci çeyrekte, farkı eritme çabasında olan temsilcimiz, skoru 24-26’ya getirirken farkı 2 sayıya indirmeyi başardı. İkinci çeyreğin son beş dakikalık bölümüne girilirken Bellona AGÜ, 11-0’lık bir seri yakalayarak skoru 24-39’a taşıdı. Etkili hücum performansını periyodun tamamına yayan Bellona AGÜ, farkı 16 sayıya kadar çıkarttı ve karşılaşmanın ikinci çeyreği 28-43 konuk ekibin üstünlüğü ile tamamlandı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreği karşılıklı basketlerle başladı. İÜ SBK’nın etkili bir hücum performansı ile başladığı çeyrekte son beş dakikalık bölüme, 36-48 konuk ekibin üstünlüğüyle girildi. Üçüncü çeyreğin bitimine iki dakika kala oyunun kontrolünü tamamen ele alan Bellona AGÜ, farkı 20 sayıya kadar çıkartarak skoru 36-56’ya getirdi. Üçüncü periyodun son bölümünü de hatasız oynayan konuk ekip, son çeyreğe 39-62 önde girdi.

Mücadelenin son çeyreği Bellona AGÜ’nün üst üste bulduğu basketlerle başladı. Temsilcimizin genç ve yedek ağırlıklı bir beş ile sahaya çıktığı son çeyrekte Bellona AGÜ, oyunun hakimiyetini tamamen ele aldı. Karşılaşmanın son beş dakikasına 45-67 konuk ekibin üstünlüğü ile girildi. Kalan bölümde 16-0’lık bir seri yakalayarak farkı 36 sayıya çıkartan Bellona AGÜ skoru 45-81’e taşıdı. Karşılaşma boyunca oyunun hakimi olan Bellona AGÜ sahadan 48-81 üstünlük ile ayrıldı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Kardelen Gezgin 2, Meltem Topaloğlu 3, La Tanya Chantella White 8, Neslişah Cora 6, Ayşe Okul 6, Eylül Minez 2, Aija Putnina 15, Gizem Yavuz 6, Özlem Yenidünya, Müyesser Ceyda Domaç, Jordan Hooper.

Bellona AGÜ: Janset Büşra Sayım 12, Ann Wauters 4, Dila Aşkın 2, Ayşegül Günay 4, Chelsea Grey 12, Tuğçe Canbaz 4, Şaziye İvegin Üner 4, Lara Sanders 17, Gizem Sezer 11, Mirna Mazic 5, Tanasha Lovely Wright 6.

Periyotlar:

1.Periyot: 16-20
2.Periyot:
28-43
3.Periyot:
39-62
4.Periyot:
48-81