Nevin Nevlin Yeni Sezona İÜ BGD’de Merhaba Diyecek

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği (İÜ BGD)’nin yeni transferi Nevin Nevlin: “Yeni takımımın başarılı olması için herkesten fazla çalışacağım” dedi. 

Yeni sezona iyi girmek isteyen ve yarıştığı her kulvarda başarıyı hedefleyen İÜ BGD Fenerbahçe’den 29 yaşındaki milli basketbolcu  Nevin Nevlin’i kadrosuna dahil etti.

 

İstanbul Üniversitesi BGD Başkan Yardımcısı Taner Güven, Nevlin’in  transferiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Uzun yıllar Fenerbahçe formasını  giyen ve A Milli Kadın Basketbol Takımımıza büyük hizmetler veren Nevin Nevlin’i  kadromuza kattığımız için çok mutluyuz. Türk kadın basketboluna verdiği  hizmetlere takımımızda devam edeceğine inanıyoruz. Geçen sezon hak ettiği kadar  süre alamayan Nevin Nevlin, önümüzdeki sezon, takımımızın lider oyuncularından  biri olacaktır. Kendisine hoş geldin diyorum” ifadelerini kullandı.

 

78987

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transfer talebi geldiğinde oldukça heyecanlandığını ve memnun olduğunu  kaydeden Nevin Nevlin ise “Çok kısa bir görüşme sonrasında anlaşma sağlandı.  Geçen sezon FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda yarı finale kalan İstanbul  Üniversitesi BGD’ye gelmekten son derece mutluyum. Bana güvenenleri asla mahcup  etmeyeceğim. Yeni takımımın başarılı olması için herkesten fazla çalışacağım”  şeklinde konuştu.

 

NEVİN NEVLİN KİMDİR?

8 Mayıs 1985 tarihinde ABD’de doğan 1,93 m boyundaki Kristen Michelle Newlin 2008 yılında Türk vatandaşlığına geçerek Nevin Nevlin adını almıştır. Pivot mevkisinde oynayan Nevlin şuan Türkiye milli kadın basketbol takımında da forma giymektedir.

2007-2008 sezonunda BOTAŞ forması giyen Nevin Nevlin 2008 yılından günümüze kadar Fenerbahçe forması giymiştir ve Fenerbahçe formasıyla 6 kez Türkiye Kadın Basketbol Ligi (TKBL) şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu yaşamıştır. Yeni sezonda İÜ BGD’de forma giyecek ve takımının başarısı için çabalayacaktır.

 

Bu sezon Fenerbahçe ile 6 maçta sahaya çıkan Nevlin  8 sayı, 4 ribaunt, 2.3 asist ortalamalarıyla mücadele  etti.