Nefesimiz Yetmedi

AJANS ÜNİVERSİTE- Serhan SEVİN, Alparslan ÇAKIR

Fotoğraf – Serhan SEVİN

İÜ BGD Kadınlar Basketbol Ligi erteleme karşılaşmasında Galatasaray Odeabank’ı ağırladı. Temsilcimiz zaman zaman rakibine oyun anlamında üstünlük kursa da karşılaşmadan 61-58 mağlup ayrıldı. Mücadeleye Özge, Kamile, Şaziye, Paris ve Nevin ilk beşi ile başlayan İÜ BGD rakibi karşısında 7-0’lık bir seri yakaladı. Özellikle Nevin ile bulduğu dış şutları değerlendiren temsilcimiz Özge’nin de skora katkısı ile mücadelenin ilk çeyreğini 17-10 önde tamamladı.

Dubljevic ve Martinez’e Engel Olamadık

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf ise Galatasaray Odeabank oldu. Nevriye Yılmaz’ın sayıları ile farkı bir anda kapatan sarı kırmızılı ekibe Kamile ve Paris ile engel olmaya çalışan İÜ BGD Dubljevic’in sayılarıyla tabelada geriye düştü. Karşılıklı alınan molaların ardından hızlı bir dönüş yapan temsilcimiz skorda dengeyi sağlasa da Martinez’e engel olamayınca karşılaşmanın ilk yarısı 28-23 Galatasaray Odeabank üstünlüğü ile tamamlandı.

Skoru Eşitledik

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan İstanbul Üniversitesi Nevin ve Paris ile tekrar skoru dengeledi. Rakibine fazla sayı şansı vermeyen temsilcimiz son 5 dakikada ise Nevriye ve Sancho Lyttle ikilisinin etkili oyununa engel olmadı ve fark çift hanelere kadar çıktı. Fırat Okul’un molasının ardından toparlanmaya çalışan İÜ BGD Nevriye Yılmaz’ın etkili oyununa cevap veremedi ve son periyoda 48-39 geride girdi.

Fark 3’e Kadar Düştü

İÜ BGD son çeyreğe Paris’in pota altındaki etkili oyunuyla başladı. Galatasaray Odeabank’ta Martinez farkın azalmasına engel olmaya çalışırken yine Paris’in basket faulü ile fark 3 sayıya kadar düştü. Şebnem Kimyacıoğlu’nun 3 sayılık basketi ile fark tekrar açılırken alınan molanın ardından temsilcimiz son dakikada kritik bir hücumdan yararlanamadı ve karşılaşma Galatasaray Odeabank’ın 61-58 üstünlüğü ile tamamlandı. 23 sayıyla Paris karşılaşmanın en skorer ismi olurken temsilcimizde Nevin Nevlin 14 sayılık bir performans sergiledi. Galatasaray Odebank’da ise Sanho Lyttle 12, Nevriye 11, Dubljevic ise 10 sayı ile oynadı.

“Seyir Zevki Yüksek Maç Oldu”

Maç sonunda yapılan basın açıklamasında, İÜ BGD’den Artemis Spanou, kalan üç maçlarını da kazanmak isteyip yola devam etme hedefinde olduklarını söyledi. İÜ BGD Antrenörü Fırat Okul ise seyir zevki yüksek bir maç olduğunu kaydederek, “Yaklaşık üç günde bir maç oynuyoruz. Oyuncularım iyi iş çıkartıyor. Hafta sonu önemli bir maçımız var, onu kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Galatasaray’ı tebrik ederim” dedi.

Galatasaray Odeabank’tan Sancho Lyttle güzel bir maç olduğunu ifade ederek, “Birinciliğimizi korumak için çok mücadele ettik ve kazandık” diye konuştu. Galatasaray Odeabank Antrenörü Ekrem Memnun ise “Aslında maça iyi başlayamadık. O yüzden biraz bocaladık. Ama oyunu devamlı olarak kontrol ettiğimizi düşünüyorum. Top kayıplarımız olmasa daha rahat bir galibiyet alacaktık. Yine de liderliğimizi devam ettirdiğimiz için mutluyuz. Oyuncu arkadaşları kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İstanbul Üniversitesi BGD: Jelavic, Kamile 6, Şaziye 3, Özge 9, Paris 23, Spanou 3, Nevin Nevlin 14

Galatasaray Odeabank: Martine 6, Bone 10, Ayşegül, Nevriye 11, Dubljevic 11, Sanho Lyttle 12, Şebnem 10, Bahar 2

Maçtan Kareler :

DSC_0011
DSC_0035
DSC_0040
DSC_0054