“[n] Beyin” ile Beyninizde Keşfe Çıkın

AJANS ÜNİVERSİTE- Ayşenur FİDAN

‘nbeyin.com’ adresiyle okuyuculara ulaşan internet sitesinde “Düğme İliklemenin Biyomekaniği”, “Aşk Beyinde mi, Kalpte mi?”, “Beden Üzerinden ‘Zihin Kontrolü’?”, “Bağırsak Bakterilerinizi Nasıl Bilirdiniz?” gibi ilgi çeken başlıklar altında verilen yazılar yer alırken “[n] Beyin Kafe” başlığı altındaysa beyin ile alakalı enteresan videolara da yer veriliyor.

Sinir sisteminde kaotik ve fraktal özellikler konularında bilimsel araştırmalar yapan Fizyoloji Uzmanı Dr. Sinan Canan veFizyoloji Ana Bilim DalıAraş. Gör. Serkan Karaismailoğlu’nun derledikleri bilimsel öyküleri meraklıları ile paylaşmalarıyla başlayan “[n] Beyin”, gösterilen yoğun ilgi sonucunda, Türkiye’nin her yerinde yaptıkları gösterilerle 2013 yılının en çok izlenen bilimsel faaliyetlerden birisi oldu.

10965565_10204712278438921_1283315722_n

“[n]Beyin” gösterilerinin, “sinir bilimlerinin son bulguları ışığında, yaşamımızı doğrudan etkileyen birçok konuda, ilgilenen herkesi, anlaşılabilir, tartışılabilir, uygulanabilir ve en önemlisi de olabildiğince eğlenceli bir şekilde bilgilendirmek üzere” tasarlandığı belirtiliyor. “[n] Beyin”,ayrıca sinir bilimlerinin, yaşamımıza yansıyan yönleri hakkında farkındalık oluşturmayı ve sinir biliminin en son bulgularını, meslek sınırlaması olmadan tüm meraklılarla paylaşmayı amaçlıyor.

“Bilmek Güzeldir” sloganı ile meraklılarına hizmet veren “[n] Beyin”, bilime ilgisi olanlar tarafından internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından da takip edilebilir.

 Kaynak: http://www.nbeyin.com/