Muhteşem Yüzyıl Sergisi Teşhir-i İhtişam Başlıyor

AJANS ÜNİVERSİTE
Final bölümü ile geçtiğimiz günlerde veda eden fenomen dizi Muhteşem Yüzyıl, dünya çapında bir sergi prodüksiyonu ile Uniq İstanbul kapsamında yer alan Uniq Müze’de ziyaretçilerine kapılarını 1 Kasım 2014’te açtı. TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisi, dizinin dünyasını yakından hissetme şansı verecek. Dünya prömiyeri İstanbul’da başlayacak olan sergi, daha sonra yayınlandığı ülkeleri gezecek.

fft16_mf5012633
Dizi setindeki mekanların birebir sergi alanında kurulmasıyla, görsel bir şölen zenginliğinde gerçekleştirilen “Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam” sergisi, dizinin büyüleyici atmosferi ve hikayesiyle ziyaretçilere sunacak. Sergisinde ziyaretçileri unutulmaz sahneler, zengin bir içerik, şaşırtıcı multimedya uygulamaları ve çok daha fazlası bekliyor.
Ziyaretçiler 2.500 metrekarelik sergide, 4 sezon boyunca olay olan ve hafızalardan silinmeyen sahnelerin içinde bulunma deneyimi yaşayacak; dizide kullanılan kostümlerin, aksesuarların, takıların ve dekorların yanı sıra daha önce hiç görülmemiş, sadece bu sergiye özel, o zamanın kumaşlarından üretilmiş elbiseleri de inceleme fırsatı bulacaklar.