Midwood Istanbul Studio Complex İstanbul Üniversitesi’ndeydi

AJANS ÜNİVERSİTE – Yağmur Ceren KURAL, Begüm DEMİR

Konuşmaya kendini tanıtarak başlayan Alper Tolga Selimoğlu, Midwood Film Studio Complex ile ilgili tanıtım filmini gösterdi.
Midwood projesinin temelinin geçen yıl atıldığını belirten Selimoğlu, bu projenin Ahmet San’ın öncülüğünde yapıldığını söyledi.
Küreselleşmeden bahsederek, küreselleşmenin kültür ihracatıyla ortaya çıktığını açıkladı.

Türk dizilerine değinen Selimoğlu, “Türk dizilerini herkes biliyor ve bekliyor. Dizi sektöründe Türkiye önemli bir noktada ve dünyada ikinci durumda. 160 ülkede Türk dizileri yayınlanıyor” dedi.

Dizi sektörünün büyümesinin yanı sıra sorunlarının da olduğunu vurgulayan Selimoğlu, “Bu kadar büyüyen bir sektör var ortada ama çekimler sokakta yapılıyor. Kalabalık yerlerde bu çekimler olmuyor, hep aynı mekanlarda sürdürülüyor. Çekimler ne istenilen standartlarda yapılabiliyor ne de korunabiliyor. Bu kadar büyük bir sektöre ev sahipliği yapıyoruz ama altyapımız yok” şeklinde konuştu.

Midwood projesini anlatan Selimoğlu, “Midwood Büyükçekmece’de 505 dönüm bir araziye kurulu bir kompleks. Kompleks dememizin sebebi ise içinde çok farklı fonksiyonların bulunması ve işi iyi bilen kişilerle çalışmamız. 21 kapalı stüdyo, Avrupa’ nın en büyük kapalı havuzu, Avrupa’nın en büyük stüdyosu, animasyon desteği, 18 atölye, casting ajans, 120 odalı otel, ses stüdyosu ve teknik eleman yetiştirmek için üniversitemiz var” diye devam ederek sözlerini noktaladı.

_DSC0877