Mezun Hemşireler Mesleğe Adım Attı

AJANS ÜNİVERSİTE – Efe SÖNMEZ

Fotoğraflar – Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

Mesleğe başlamanın heyecanını yaşayan hemşireler, diplomalarını alarak sağlık sektörüne adım attı

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nden mezun olan hemşireler, coşkulu bir törenle mezuniyetlerini kutladı.

 

İÜ Fen Fakültesi’ndeki Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende, öğrencilerin salona alınmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihe Kızılkaya Beji, fakültenin öğrenci yetiştirmedeki amaçlarından bahsederek, bu konuda çaba gösteren öğretim üyelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Beji, öğrenci velilerine de hitap ederek, “Sizler çocuklarınızın uzun eğitim döneminde, onlara her türlü desteği verdiniz. Onların sevinçlerini, başarılarını paylaştınız. En kötü zamanlarda onların destekçisi oldunuz” diye konuştu.

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrencilerin verdiği emeklerin karşılığını aldığını ve İÜ mezunu olmalarının gururunu yaşadıklarını belirten Prof. Dr. Beji, “Dünyanın her yerinde kullanabileceğiniz bilgi ve becerinin sahibi oldunuz. İnsan haklarına saygıdan, demokrasiden, çağdaş yaşamdan, laiklikten asla ödün vermeyin” dedi.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Ak, okulun daha önce meslek yüksek okulu olarak eğitim verdiğini, kısa süre önce de fakültesine dönüştürüldüğü ifade ederek, “Mesleğinizi icra ederken, her zaman gurur duyacağınız bir kurumun mezunusunuz. Üniversitemizin en şansı biriminden mezun oluyorsunuz. Mezun olduktan sonra geniş iş imkanları sizleri bekliyor” ifadelerini kullandı.

 

Mezunlar adına Özgem Hasoğlu, üçüncü sınıflar adına da Emine Öksüz’ün konuşma yaptığı törende, birinci Aslıhan Aksu, ikinci Betül Hororlu ve üçüncü Gülşen Çetin’e çeşitli hediyeler verildi. Öğrenciler diplomalarını öğretim üyelerinden aldı. Tören, tüm öğrencilerin Hemşirelik Andı’nı okumasıyla son buldu.

 

2