Memur Eğitimi Programı Açılışı Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE- Şeyma Nur SALTAŞ

Memur eğitimi programının açılışı İÜ Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda yapıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İÜ Rektör yardımcısı ve Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, eğitimin önemine vurgu yaparak şu sözleri ifade etti: “Globalleşen dünyada bir işe girmiş olmak yeterli olmuyor, unutmayalım ki sürekli yenilemek durumda olduğumuz bir bilgi dağarcığımız var bu anlamda üniversiteler çok değerli.’’

“Hizmeti Başlatan Memurlardır’’

Kamu kuruluşlarının da özel sektör gibi rekabetçi bir anlayışla çalışması gerektiğini belirten Prof. Dr. Ersöz : “Kamu hizmetini başlatan memurlardır. Bu yüzden siz memur adaylarının alacağı eğitim bizim açımızdan da ilgili bakanlık açısından da oldukça önemli. İÜ olarak Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde kamu eğitim portalı kurarak daha nitelikli insanlara ulaşmayı hedefliyoruz. Aday memurlarının uzaktan eğitimi programıyla aynı zamanda kaynak israfının da önüne geçmiş olduk” dedi.

322ef6ce-8973-48a0-9c2c-85527f6ef2f0

Tüm derslerin alanında uzman hocalar tarafından anlatıldığı eğitim programında engelli aday memurlar için seslendirilmiş ders seçeneği bulunuyor. Temel eğitim ve hazırlık eğitimi olmak üzere iki bölümden oluşan bu programda adaylar her bölümden 100’er soruluk sınavlara tabii tutuluyor ve yüzde 60 başarı oranı koşuluyla memurluk eğitimlerini tamamlayabiliyor.

“Memur eğitimindeki zorluklar kalkıyor”

Program koordinatörü Yard. Doç. Dr. Gülşah Batdal Karaduman aday memurlara sistemin nasıl kullanıldığını uygulamalı olarak anlattı. Bu eğitim sisteminin en büyük avantajının internet üzerinden gerçekleştiriliyor olmasını vurgulayan Yard. Doç. Dr. Karaduman: “Bu uygulama ile ofisinizde, evinizde veya seyahat ederken eğitiminizi tamamlayabileceksiniz. Böylelikle aday memur eğitimindeki zorluklar kalkmış oluyor’’ diye konuştu. Program aday memurların programa ilişkin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

 

949203cf-dd96-4551-852a-4247a88e4df5