“Marketing 6.16” Zirvesi Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

İÜ Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin ilk oturumu, Sahibinden.com Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Göncü’nün sunumu ile başladı.

DSC_0015

Sunumuna sektördeki tecrübelerini anlatarak başlayan Göncü, konuşmasına e-ticaret hakkında bilgi vererek devam etti. Sunumunda, sahibinden.com’un işleyişini de anlatan Göncü, “Zaman zaman gerçekten ne istediğinize karar veremeyebilirsiniz. Kararsızlık sizi korkutmasın, önemli olan radarlarınızın açık olması. O an üzerinize olan ceket ne ise onu giyip yolunuza devam edin. Hayatta düşebileceğiniz en büyük hata kararsızlıktır, bu yüzden hareket edin” ifadelerini kullanarak sunumunu tamamladı.

DSC_0022

Etkinliğin ikinci oturumu, BKM Express İletişim ve Dijital Pazarlama Direktörü Sami Eydilli’nin sunumu ile açıldı. Sunumuna, pazarlamada dijitalin öneminden bahsederek giriş yapan Eydilli, “E-ticaret, Türkiye ve dünyada çok hızlı büyüyor. Gördüğünüz rakamlar, trilyon dolar olmasından dolayı dikkat çekmekte. Çok hızlı bir büyüme var, artık ticaret internete kaymaya başladı” dedi.

Konuşmasına, mobilin e-ticaret üzerindeki payı ve etkisine değinerek devam eden Eydilli, “Türkiye’de 58 milyon adet aktif kredi kartı var. Bunların 24 milyonu e-ticarete uygun durumda. Burada görüldüğü üzere, 34 milyon kişilik açık bir pazar var ve pazarlama yapmak için çok uygun bir alan” diyerek sözlerini tamamladı.

DSC_0030

“Marketing 6.16” etkinliğinin üçüncü oturumu, Türk Telekom Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş’in sunumu ile başladı. Konuşmasında pazarlama konusuna değinen Yiş, “ İktisat ekonomiye yakın bir iş. Pazarlamada herkesin değişik bir perspektifi var. Pazarlama sektörü her gün değişiklik gösterebilir” dedi.

Sunumunda sosyal medyanın pazarlama ve reklam anlayışında büyük değişikliklere sebebiyet verdiğini anlatan Yiş, şu ifadeleri kullanarak konuşmasını tamamladı; “Artık müşteriler sizi yakaladığı zaman, sorunu çözdürmeden bırakmıyorlar. Yeni dönem pazarlama sektöründe taşın suyunu çıkarabilmek için, müşteriyi ve ekonomiyi iyi tanımak, iyi analiz etmek gerekiyor çünkü pazarlamada en büyük gelir, müşteriyi memnun ederek sağlanıyor”

Etkinlik, Sabancı BimSA, Red&Grey ve Marjinal Porter Novelli’den gelen konuşmacıların katılımıyla devam etti. Etkinlik sonunda konuşmacılara katılımlarından dolayı teşekkür belgesi verildi.