LYS’de İlk 200’deki Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar

Leran Ülgen

Fotoğraf-Sena Tokel

 
LYS’de İlk 200’e Giren ve İstanbulÜniversitesi’ni tercih eden öğrencilere ödülleri törenle verildi

 

2013-2014 Akademik Yılı Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) ilk 200’e giren ve İstanbul Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin ödülleri, 28 Kasım 2013 Perşembe günü, İÜ Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle verildi. Törenin açılış konuşmalarını İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Ak ve İÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Hasan Alpak yaptılar. İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Ak, konuşmasında, 2009’dan beri her yıl LYS’de ilk 200’e giren ve İstanbul Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere sağlanan imkânlar hakkında bilgi verdi.

 
İÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Hasan Alpak ise konuşmasında, geleceğin teminatı gençlerin üniversite eğitimlerini tamamlayabilmeleri için her türlü imkânı kullandıklarını ifade etti.

 
Öğrencilere hediye olarak, öğrenim yaşantıları boyunca İÜ yurtları ve yemekhanelerinden ücretsiz yararlanma hakkı, aylık 300 TL burs ile çalışmalarında kullanmak üzere birer dizüstü bilgisayar verildi.

 
İlk 200’e giren 27 öğrencimiz:
Melih Alay, Ömer Mert, Ayşenur Aksoy, Yavuz Erkam Kesgin, Oğuzhan Uğur, Mualla Özcan, Nur Gervan, Halime Sena Baştuğ, Asude Zülal Gül, Ömer Faruk Örnek, Ebrar Şeyma Demir, Yahya Esad Özdemir, Mustafa Furkan Kılıç, Feyza Zengin, Onur Merzifonlu, Ömer Yasir Boz, İmran Arkan, Bahadır Karayel, Yunus Çirkin,Furkan Serin, Oğuzhan Kandemir,Şeyma Özbilen, Çağrı Karabacak,Destina Kantik, Beritan Zümrüt,Şeyma nur Yönt, Alpcan Ateş. Leran ÜLGEN