Lösemi Hastası Gence Boks Tedavisi

AJANS ÜNİVERSİTE

Giresun’da yaşayan 17 yaşındaki Ömer Türkmen küçük yaşlarından itibaren boksa ilgi duyuyordu. Bu ilgisini aynı zamanda müsabakalara da taşımak için boks derslerine başladı. Mart ayından itibaren 3 ay boyunca sıkı bir antrenman yaparak hazırlıklarını sürdüren Türkmen, boks ringinde çalışmalarına devam ederken ayağını burktu. Bunun üzerine Giresun’da hastaneye kaldırılan Ömer, ayağından tedavi olurken morlukların geçmemesi ve kendisinden alınan kan örneklerinden şüphelenilmesi üzerine Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi. Farabi Hastanesi’nde yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda lösemi teşhisi konuldu. Ömer Türkmen ailesinin aldığı karar üzerine tedavi olmak üzere İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Hastanesi’ne gitti. Ömer’in tedavisine Çocuk Hematoloji bölümünde zaman kaybetmeden başlandı.

Milli Boksörler Ömer’i Ziyaret Etti

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi’nde tedavisi devam eden Türkmen’i; milli antrenör İsa Daştan ve antrenör Abdülhamit Daştan ile birlikte, genç bayanlar Dünya Üçüncüsü Hava Satılmış, Uluslararası Ahmet Cömert Turnuvası Şampiyonu Hakan Doğan ve Türkiye Şampiyonu Sümeyye Cebel ziyaret etti. Milliler ziyaretlerinde Ömer’e şampiyonalarda kullandıkları eldivenle birlikte çiçek ve boks eldiveni anahtarlığı hediye etti.

“Boks Olmasa Hala Hastalığımın Farkında Olmayabilirdim”

Antrenman sırasında sakatlanması üzerine hastalığını öğrenen genç sporcu, “Boks maçlarını çocuk yaşlardan itibaren izlemeyi severdim. Bir gün kendime neden ben de boksör olmayayım diye sordum. Evimize yakın bir yerde bulunan boks salonuna giderek kayıt yaptırdım ve hocalarımla birlikte antrenmanlarıma başladım. Sakatlanmam üzerine lösemi olduğum ortaya çıktı. Boksa başlamasam belki de hala hastalığımın farkında olmayabilirdim. Hastalık hayallerimin önüne geçmedi. İnşallah kısa sürede iyileşip önce Türkiye Şampiyonu olacağım, ardından da ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil edeceğim. Ziyaretime gelen milli antrenörlerime ve sporculara ve ilgisini eksik etmeyen Türkiye Boks Federasyonu’na teşekkür ederim. Onların gelip beni ziyaret etmesi çok güzel bir hediye ve benim için büyük moral oldu” dedi.

Mayıs ayından bu yana tedavisi devam eden Ömer Türkmen’in sağlık durumunun ise her geçen gün iyiye gittiği belirtildi.

Kaynak: İHA