Lige Galibiyetle Başladık

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen karşılaşmaya temsilcimiz İÜ SBK, La Tanya Chantella White, Aija Putnina, Gizem Yavuz, Sasa Cado ve Jordan Renee Hooper beşiyle başlarken, konuk ekip Adana Aski, Asena Yalçın, Alysha Clark, Edita Sujanova, Alexandria Marie Bentley ve Avery Rochelle Warley beşi ile başladı.

Temsilcimiz karşılaşmaya etkili bir başlangıç yaptı. Şaziye İvegin Üner ve Jorden Hooper ile üst üste sayılar bulan ve oyun kontrolünü sağlayan temsilcimiz ilk periyodu 23-17 önde tamamladı.

İkinci periyoda etkili başlayan ekip Adana Aski oldu. Periyodun ilk beş dakikalık bölümünde etkili bir hücum performansı gösteren Adana Aski 10-0’lık bir seri yakalayarak skoru 25-27 yaptı. İlk devrenin son dakikalarında oyun kontrolünü tekrar eline alan temsilcimiz devreye 36-33 önde girmeyi başardı.

Aija Putnina’nın etkili bir performans gösterdiği ikinci devrede oyunun kontrolünü kaybetmeyen temsilcimiz, üçüncü periyodu 53-45 önde tamamladı.

Karşılaşmanın son çeyreğinde Adana Aski’nin farkı kapama çabalarını etkili savunmasıyla engelleyen temsilcimiz, karşılaşmadan 66-59 ayrılarak lige iyi bir başlangıç yaptı.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

İÜ SBK: Şaziye İvegin Üner 8, La Tanya Chantella White 13, Ayşe Okul, Didem Nakaş 2, Aija Putnina 12, Gizem Yavuz 12, İlayda Güner 4, Sasa Cado, Jordan Renee Hooper 15.

Adana Aski: Asena Yalçın 2, Ezgi Manlacı 6, Alysha Clark 17,Kübra Erat, Edita Sujanova 2, Alexandria Marie Bentley 17, Avery Rochelle Warley 15, Tuğçe Murat.

Periyotlar:

1. Periyot: 23-17
2. Periyot:
36-33
3. Periyot: 53-45
4. Periyot:
66-59