Lige Dev Galibiyetle Başladık

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

Fotoğraf- Devrim ÇIRPAN, Ozan ÖZEN

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleye temsilcimiz İÜ SBK etkili başladı. İlk periyodun ilk beş dakikası karşılıklı basketlerle geçerken, periyodun son yarısında etkili bir oyun sergileyen temsilcimiz periyodu 20-13 önde tamamladı.

İkinci periyotta da ilk periyottaki etkili oyununu sürdüren temsilcimiz periyodun ortalarına doğru 9-0 seri yakalayarak skoru 26-13 yapmayı başardı. Rakibinin farkı kapatmasına da izin vermeyen İÜ SBK çeyrek sonunda da farkı korudu ve devreye 40-28 önde girmeyi başardı.

Üçüncü periyoda etkili başlayan ekip Beşiktaş oldu. Etkili bir hücum performansı ortaya koyan Siyah-Beyazlılar periyodun ilk beş dakikasında 12-0 seri yakaladı ve skoru 43-42 yaptı. Sonrasında toparlanan temsilcimiz farkı açarak son çeyreğe 54-47 önde girdi.

Temsilcimiz İÜ SBK son periyodun ilk bölümlerinde farkı korumayı başardı fakat maçın son dakikaları yaklaşırken Beşiktaş farkı kapatmayı başardı. Rakibinin öne geçmesine fırsat vermeyen temsilcimiz sahadan 66-60 galip ayrıldı.

Temsilcimizde Victoria Mircheva 21 sayı ile, La Tanya White ise 17 sayıyla galibiyeti getiren önemli isimler oldu. Beşiktaş’ta ise Luca Ivankovic’in 22, Ayşe Cora’nın 15 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

Maç sonu basın toplantısında İÜ SBK’dan Gizem Yavuz, lige kendi evlerinde başlamanın çok önemli olduğunu ve bunu başardıklarından söz etti. Maçın başında çok iyi oynadıklarını söyleyen başarılı guard “İkinci periyotta skor bulamamamıza rağmen son periyotta kritik yerlerde iyi hamleler yaparak maçı kazanmasını bildik. Önümüzdeki maçlara bakacağız” şeklinde konuştu.

DSC_0061

“Her Sayı Önemli”

Başantrenör Fırat Okul ise maça sağlam başlamaları gerektiğini ve ev sahibi avantajını kullanmaları gerektiğini konuştuklarını söyledi. Okul, bunu sahaya da yansıttıklarını ifade etti ve “İyi başladık ve ikinci çeyreği de iyi bitirdik. Daha da devamı gelebilirdi. Üçüncü çeyrek Beşiktaş’ın saldıracağını biliyorduk. Daha agresif oynayacaklarını biliyorduk. Ama üçüncü çeyrek istediğimiz şeyleri yapamadık. Erken faulledik. Erken faulleyince istediğimiz defansı yapamadık. Son çeyrek artık final çeyreğiydi. Maç ciddi anlamda gitti geldi. Ne olacağını biz de kenarda bilmiyoruz. Birçok kırılma anı geldi. Şans son kısımda bizden yanaydı. Oyuncularım da iyi performans gösterdi. İlk çeyrek ve ilk yarı aldığımız fark bizi maçın sonunda önde bitirmemize neden oldu. Ligin ilk maçı, ilk galibiyet. Her galibiyet ve her sayı önemli. Bunun da değerini biliyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

İÜ SBK: White 17, Ayşe Okul 2, Miray Şahin , Bjelica 6, Kübra Dicle , Gizem Yavuz 8, Cado 12, Mircheva 21

Beşiktaş: Ayşe Cora 15, Ecem Güler 7, Meltem Avcı , Şaziyeİvegin Üner 2, Cloud , Sevgi Uzun 2, Ivankovic 22, Gizem Başaran , Beril Albayrak , Grishaeva 12.

Maçtan Kareler :

DSC_0056
DSC_9468
DSC_9489
DSC_9614