“Liderlik Yolu 15” Etkinliği Düzenleniyor

AJANS ÜNİVERSİTE- Kasım BALTACI – Devrim ÇIRPAN

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Liderlik Yolu” etkinliğinin ilk oturumunda girişimcilikte başarı-başarısızlık konusu ele alındı. İlk oturuma Yrd.Doç.Dr. Murat Yıldız, UNI’nin kurucusu Ataman Özbay, “20 Yaşında Patron Olmak” kitabının yazarı Erdem Genç katıldı. Oturumun açılış konuşmasını yapan İÜ Mühendislik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Murat Yıldız, toplum açısından girişimcilerin önemine değindi ve “Girişimciler değerli azınlıktır, girişimcilik mangal gibi yürek ister ve girişimci işe hayatını koyar” dedi.

Oturumun ilk konuşmacısı UNI’nin kurucusu Ataman Özbay, girişimciliği severek yaptığını, mesleği hakkında her şeyi aşk üzerine kurduğunu ve çalışanlarının da işine sadık olması gerektiğini ifade etti. Başarının sırrını kendi yaşamından örneklerle anlatan Özbay, “Zaman hayatınızdaki en önemli şey, değerini bilmelisiniz. Başarının sırrı doğru karar, yanlış karar, tecrübe ve bakış açısı ile gelir” dedi. Ataman Özbay, “Girişimciliğin yaşı yoktur” diyerek konuşmasını tamamladı.

Oturumun diğer konuşmacısı “20 Yaşında Patron Olmak” kitabının yazarı Erdem Genç, konuşmasına öğrencilere girişimcilik üzerine sorular sorarak başladı. Daha sonra girişimciliğe babasıyla yaşadığı sorun nedeniyle başladığını belirten Genç, para kazanmak ve kendi ayakları üzerinde durmak için birçok girişimde bulunduğunu söyledi. İlk girişimlerinde başarısız olduğunu ancak tecrübe kazandıkça başarıyı yakaladığını ifade eden Genç “Yaptığınız iş takım çalışması olmalı, motivasyonunuzu korumalısınız ve yaptığınız işten keyif almalısınız” dedi. Genç konuşmasının ardından öğrencilere motivasyon arttırıcı hareketler yaptırdı.

IMG_4878

IMG_4863

IMG_4841

IMG_4816

IMG_4804

IMG_4775