Liderler Zirvesi Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

Açılış töreninde konuşan İstanbul Üniversitesi Liderler Kulübü Başkanı Dilara Sarıoğlu, “1453’te Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesiyle başlayan yeni çağın bir diğer önemli olayıdır İstanbul Üniversitesi. Liderler Kulübü de bu değerlerin bilincinde olarak İstanbul Üniversitesi iktisat fakültesi bünyesinde kuruldu” diyerek kulüp faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Her alanda seminer eğitim konferanslar organize ettiklerini belirten Sarıoğlu, “Daha da iyilerini yapmayı hedefleyen ekibimizin tek eksik kalan kısmı zirveydi, bugün sizlerle birlikte gerçekleştiriyor olmak çok özel” dedi ve destek veren herkese teşekkür etti.

IMG_1165

Liderler Kulübü Danışmanı Doç. Dr. Levent Şahin ise kulüp üyelerine teşekkür ederek iki gün boyunca yapılacak konuşmaların öğrencilerin başarısına katkı sağlayacağını ifade etti. Konuşmasında kulübü tanıtan Doç. Dr. Şahin, hayvanlar aleminin liderlik tipolojisinden örnekler verdi. Doç. Dr. Şahin, “Ben kulübümüzü bu liderlik tipolojisinin içerisine koymuyorum. Kulübümüzü narin, hassas kelebekle özdeşleştiriyorum. Kelebeğin ömrü çok kısadır ancak 1 gün olsa da insan ömrünün 70 yılda ortaya koyabileceği performansı ortaya koyabildiğini görürüz yani kelebekler öyle bir gelişim başkalaşım gösterirler ki çok kısa zaman diliminde yüksek performanslara erişirler. Arkadaşlarıma çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yüksek performansa eriştikleri için teşekkür ederim” dedi.

IMG_1168

Konuşmasında liderlik konusuna değinen İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Alkan, emeği geçenlere teşekkür etti. Prof. Dr. Alkan, “Liderlik konusu önemli bir konu. Liderlik toplumların kurumların asla vazgeçemeyecekleri onları hedeflerine götüren, risk alan risk alırken meşruiyete önem veren son derece karmaşık ve zor bir görev. Liderlik böyle bir zorluğun üstesinden gelme sanatı. Liderlik en önemli unsuru güçten baskıdan değil meşruiyetten dayanışmadan insanlara değer vermekten ve o değer üzerinde risk alarak o zorlukları aşmaktan geçiyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi de bu çerçevede öğrencilerini yetiştirme azmi içerisinde çaba harcayan bir kurum. En büyük sermayemiz gücümüz öğrencilerimiz” dedi.

IMG_1180

Konuşmaları sonunda Prof. Dr. Haluk Alkan’a ve Doç. Dr. Levent Şahin’e plaket takdim edildi. Açılış konuşmaları sonrasında Liderler Zirvesi, çeşitli sektörlerden liderlerin konuşmalarıyla devam etti.

IMG_1184

IMG_1185