Larry O’Brien Kupası İstanbul’daydı

AJANS ÜNİVERSİTE- Ozan ÖZEN

NBA Global Games kapsamında İstanbul’a gelen ve Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Ülker ile karşılaşan San Antonio Spurs 2013-2014 sezonu şampiyonluk kupasını da yanında getirdi ve kupa Marmara Forum’da beğeniye sunuldu.
Marmara Forum’da kupayı görmeye gelen basketbol severler çeşitli sürprizlerle de karşılaştı. İnteraktif taraftar etkinliği ile basketbol severler NBA 2K15 oynama şansı buldular. Ayrıca San Antonio Spurs’un eski oyuncusu, emekli basketbolcu Sean Elliot’ta İnteratif Taraftar Etkinliği sayesinde hayranlarıyla buluştu ve fotoğrafını imzaladı, Elliot daha sonra imzasını alan bir taraftar ile çekilişle NBA 2K15 oyununu oynadı.

20141010_145014

Çekişmeli Mücadelede Kazanan San Antonio Oldu
NBA Global Games organizasyonu maçında, maç başından sonuna kadar başa baş giden zorlu mücadelede San Antonio Spurs Fenerbahçe Ülker’i 96-90 yenerek sahadan galip ayrıldı.

San Antonio İkinci Seferde Kazandı
2012-2013 sezonunda çekişmeli geçen NBA final serisini Miami Heat’e kaybeden San Antonio Spurs , 2013-2014 sezonunda final serisinde yine Miami Heat ile karşılaştı ve bu kez seriyi 4-1 kazandı, kupayı aldı.

Larry O’Brien Kupası Nedir?
Larry O’Brien NBA Şampiyonluk Kupası National Basketball Association (NBA) tarafından her NBA sezonunda NBA Finalleri’ni kazanan takıma verilen ödüldür.
NBA Finalleri’ni kazanan takım O’Brien Kupası’nı alır. Boston Celtics Los Angeles Lakers’ı 4-3 yenerek 1984’deki kupanın ilk kazananı olmuştur. Los Angeles Lakers kupayı tam sekiz kez kazanmıştır; Chicago Bulls kupayı altı kez ve San Antonio Spurs kupayı dört kez kazanmıştır.

Larry O’Brien Kimdir?
Lawrence Francis O’Brien (d. 7 Temmuz 1917 – ö. 28 Eylül 1990) 1975-1984 yılları arası NBA’in patronluğunu yapmıştır. NBA’in bugün bu kadar popüler olmasında selefi David Stern’den sonra en çok payı olan insandır. 1984’ten beri NBA şampiyonu olan takıma verilen kupa, onun adını taşımaktadır.