Lale Festivali Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE -Erkut KILIÇ

 

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ‘Uluslararası İstanbul Lale Festivali’ kapsamında kentin her yanı rengarenk lalelerle donatıldı

 

İstanbul, bir devre adını veren laleyle bir kez daha buluştu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Lale Festivali başladı ve çeşitli etkinliklerle devam edecek.Silivri’den Tuzla’ya kadar 211 farklı türde 20 milyon lale dikildi. Festival çerçevesinde Emirgan Korusu, Taksim Meydanı, Hidiv Korusu, Göztepe 60. Yıl Parkı, Büyük Çamlıca Korusu, Sultanahmet Meydanı ve Gülhane Parkı çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 

Ebru sanatçıları, ressamlar ve  cam üfleme sanatçıları performansları ile sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik kapsamında canlı lale satışı, lale heykelleri sergisi ve lale fotoğraf çekim noktaları da yer alacak. Lale temalı pek çok ürünün satışının yanı sıra resim ve fotoğraf sergisi ile müzik dinletileri gerçekleştirilecek. Ayrıca festivalde En Güzel Lale Yarışması’nda en güzel lale fotoğrafını çeken kişiler ödüllendirilecek.

 

Festival 30 Nisan’a kadar İstanbul’un çeşitli yerlerinde, çeşitli etkinliklerle devam edecek.