“Kütüphane Şenliği 3” Etkinliği Düzenlendi

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma ÇELİK-Batuhan DEMİRCİ-Oğulcan ÇOKSAYAR

Kütüphane Şenliği’nin açılışı İÜ Merkez Kütüphane Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci’nin yaptığı konuşma ile başladı. Dr. Bezirci, “Alanında tek olması ve ilgi çekmesi sebebiyle, şartlara bağlı olarak her yıl düzenlediğimiz şenliğimizin önemli bir özelliği de ekip ruhunu yansıtması, tüm detayların hazırlanmasından dekorun kurulumuna kadar geçen sürede öğrencisinden personeline tüm kütüphane ekibinin emeğini, gönül birliğini yansıtmasıdır” ifadelerini kullandı.
Dr. Bezirci, “Bugün, bir yıl önce sessizliğe gömülmesi için birbirimizi uyardığımız okuma salonlarında hep birlikte şarkı söylemek, hayat yolculuğunu bir tarafa bırakıp nefes aldırmak ve bu günü renkli cümlelerle anılarımızda canlı tutmak istedik” şeklinde konuştu.

“Çalışıyoruz, Üretiyoruz, Paylaşıyoruz”
Dr. Bezirci, “Bilginin üretilmesi şüphesiz çok önemlidir ama bunu yapabilmek için daha önce ortaya konulmuş bilgiye erişebilmek gerekir. Erişilemeyen bilgi aslında yoktur. Ancak unutmamak gerekir ki, arama motoruna bir kelime yazdığınızda, aradığınız bilgiyle ilgili ya da ilgisiz yüzbinlerce sonuçla karşılaşmamanız için indeksleme yapılmasını sağlayan da gene kütüphaneler ve kütüphanecilerdir. Ve unutulmamalıdır ki geçmişe sahip çıkarak gelecek tasarlanabilir. Bizler bunun bilinciyle, kullanıcı odaklı ve iletişime açık, üreten, bir adım önde, bir adım önce prensibi ile çalışarak, eskimeyen tek teknoloji olan kitap günümüz bilgi ve teknolojileri ile buluşturup kaliteli şartlarda hizmet sunma misyonuyla yol almaya devam ediyoruz. Çalışıyoruz, üretiyoruz ve paylaşıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı ve şenliğe katkıda bulunan herkese teşekkür ederek etkinlikleri başlattı.

DSC_0027
“Kütüphane Etkinliği 3” açılış sonrasında tiyatro gösterisiyle devam etti.
İlk olarak evlilik programlarının eleştirildiği bir gösteri yapıldı.

DSC_0112

Daha sonra “Dert Babası” oyunu oynandı.

DSC_0298

“Kütüphane Etkinliği 3” kutu kutu yarışmasında, çekilişi kazanan katılımcılara sürpriz hediyeler dağıtıldı.

DSC_0254

Kutu kutu etkinliği sırasında Güler Demir ve Berrin Balkaş Yılmaz düet yaptı.

Etkinliğin sonunda Dr. Bezirci, “Tüm çalışmalarımızda bizi destekleyen başta değerli Rektörümüz olmak üzere tüm İÜ yöneticilerine bir kez de huzurunuzda içtenlikle teşekkür ediyorum. Şenliğin organizasyonunda katkıda bulunan başta Özlem Bayrak, Güler Demir olmak üzere temizlik personeli ve tüm ekip arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerimize, finansal olarak şenliğimizi destekleyen tüm sponsorlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_0362
Sponsorlara desteklerinden ötürü plaket verildi.

DSC_0391
Etkinlik Eflatun konseriyle son buldu.