Kulüp Saati’nin Konuğu Cerrahpaşa Girişimcilik Kulübü Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE – Hande Nur OCAK

Programda İÜ Girişimcilik Kulübü Başkanı Doğan Yıldız ve Başkan Yardımcısı Ece Sile, kulüp hakkında bilgi verdi. Doğan Yıldız “Cerrahpaşa Girişimcilik Kulübü 2013 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ece ve ben dışında üç sorumlu yöneticimiz ve dönem temsilcilerimiz var. Aynı zamanda faaliyetlerimizin planlanmasında ve yürütülmesinde görev alan geniş bir üye kadrosuna sahibiz.” dedi.

Kulüp etkinliklerini anlatan Ece Sile, mezun olacak öğrencilere yönelik paneller düzenlediklerinden bahsederken,  öğrencilerin yurt içi ve yurt dışında staj olanaklarına sahip olduğuna da değindi. “Ayak İzleri” adını verdikleri bir etkinlik dizisinde alanında uzman hocaları ağırladıklarını söyleyen Ece Sile “Onların uzmanlaştığı alanları seçmemiz halinde bizi nasıl bir gelecek bekliyor, kendi öğrencilikleri nasıldı gibi konuları konuşuyoruz” dedi.

Screenshot_20180123-171607

Kulüpte kendi ilgi duydukları alanlarda ya da fakültede eksikliğini hissettikleri alanlarda faaliyetler sürdürdüklerini belirten Doğan Yıldız aynı zamanda bilimsel çalışma yapmak isteyen kişilerle de bir araya geldiklerinden bahsetti. “Bu alanlarda ilgisi olan ve faaliyetlere katılmak isteyen öğrenci arkadaşlarımız sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilirler” diyerek sözlerini noktaladı.

Arş. Gör Kemal Deniz’in koordinatörlüğünde çekilen Büşra Nur Danişment’in sunduğu Kulüp Saati’nin bu bölümünde şu isimler görev aldı: Hasan Kunsar, Özge Karahan, Nergis Morana (Kamera), Kemal Karsanbay (Reji), Türkay Ünlü (Kurgu), Fatma Maamri (Yönetmen).

Kulüp Saati’nin 12. bölümünü izlemek için linke tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=gOg37sCSb4c