Kulüp Saati’ne Bisiklet Kulübü Konuk Oldu

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

Kulüp Saati’nin üçüncü bölümünün konuğu İÜ Bisiklet Kulübü (İÜBİK) Başkanı Kerem Esendemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Feyza Keskin oldu.

“Amacımız Bisiklete Yönelik Farkındalığı Arttırmak”

Kulübün kuruluşunu ve faaliyetlerini anlatan Keskin, 2008 yılında kurularak 2009 yılında resmileşen kulübün, bisikleti ve toplumda bisiklete yönelik farkındalığı arttırarak trafikte bisiklet sürmeyi yaygınlaştırmak gerektiğine inandığını ve bu amaçla faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Keskin, hava kirliliğini azaltmanın ve trafik problemine çözüm bulmanın bisikletin ulaşımda kullanılması ile mümkün olduğunu ifade etti.

kulüp saati 3. bölüm (1)

Ankara’ya Bisikletle Gittiler

Keskin, Türkiye’nin tamamını pedallayan kulübün, toplu şekilde yaptığı en uzun sürüşün 456 kilometrelik İstanbul-Ankara sürüşü olduğunu ve bu sürüşün 4 gün sürdüğünü anlattı.

Esendemir, kulübün 100’e yakın resmi üyesinin, 50 kişinin de aktif üyesi olduğunu söyledi. Yaptıkları pek çok etkinlik olduğunu ve bu etkinliklerin her birisinin bir amaçla yapıldığını belirten Esendemir, herkesin bisiklet kullanabileceğini göstermek amacıyla engelli bireylerle birlikte yaptıkları etkinlikleri anlattı.

Bisiklet yollarını geliştirmeye katkıda bulunmayı ve ulaşımda bisiklet kullanımını arttırmayı hedefleyen kulüp hakkında detaylı bilgiye sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabileceğini belirten Keskin ve Esendemir, bisikleti seven herkesin kulübe katılabileceğini belirterek kulüpte yarışmalara katılan ve derece alan isimler olduğunu da belirtti.

Sunuculuğunu Büşra Nur Danişment’in, Koordinatörlüğünü ise Arş. Gör. Kemal Deniz’in yaptığı Kulüp Saati’nin üçüncü bölümünde şu isimler görev aldı: Ecem Naz Tatlıdil,Mustafa Durmuş (Kamera), Nergis Morana (Kurgu), Ayşe Rumeysa Yamak (Yönetmen).

Kulüp Saati’nin üçüncü bölümünü linke tıklayarak izleyebilirsiniz: http://iuwebtv.istanbul.edu.tr/?p=7863