Kraliçe Kamile İstanbul Üniversitesi BGD’de

AJANS ÜNİVERSİTE

İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği, transferde boş durmuyor. 2013-2014 Sezonu Kadınlar Basketbol 1. Ligi sayı kraliçesi Kamile Nacickaite artık İstanbul Üniversitesi BGD formasını terletecek

Geçtiğimiz sezon ligde 26 maçda 19,2 sayı ortalaması ile oynayan, Litvanya milli takım oyuncusu Kamile Nacickaite, Türkiye’de İstanbul Üniversitesi BGD formasını giyecek olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. 1989 doğumlu Litvanyalı oyuncu geçtiğimiz sezon formasını giydiği Ankara TED Kolejliler’in de 19,2 sayı ve 1,6 asist yüzdeleri ile kendi adına göz dolduran bir sezona imza attı.

Bu transferle ilgili olarak da Basketbolu Geliştirenler Derneği Başkan Yardımcısı Selim Şahin şunları söyledi. “Basketbola destek vermek ve güzelliklerini yaşamak ve yaşatmak adına çıktığımız bu yolda yolumuza devam ediyoruz. Geçtiğimiz sezonu ligimizin sayı kraliçesi olarak tamamlayan Kamile Nacickaite ile yeni sezon için sözleşme imzaladık. Kendisi ile birlikte bir sezon geçireceğimiz için çok heyecanlıyız. Ankara TED Kolejliler’in de Kamile Nacickaite, göstermiş olduğu performansın bu sene artarak devam edeceğine inancımız tam olduğunu söyleyebilirim. Bu transferin Türk kadın basketboluna ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Transferle ilgili olarak Kamile Nacickaite ise şunları söyledi. “Türkiye kadın basketbolu için çok önemli bir ülke, rekabetçi bir lig. Benim gibi hedefleri olan oyuncuları gelip oynamak için can attığı bir lig. Gelecek sezon Türkiye’de İstanbul Üniversitesi BGD’de forma giyecek olmak beni inanılmaz mutlu etti. İstanbul Üniversitesi BGD hedefleri olan ve Basketbola yatırım yapan bir kulüp bu formayı giymek büyük bir onur. İstanbul Üniversitesi BGD’nde performansımın üzerine koyarak daha iyi şeyler yapmak için çok çalışacağım. Transferimde emeğin geçen herkese sonsuz teşekkürler.”

Kaynak: İstanbul Üniversitesi Spor Birliği