Kişisel Gelişim Eğitimi Tamamlandı

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ öğrenci, mezun ve mensuplarına, kendilerini tanıma, eğilimlerini ve iş olanaklarını belirleme, kişisel özellikleri ile piyasa koşullarına uygun olarak kariyerlerini planlama ve geliştirme konusunda destek vermek ve katkıda bulunmak amacıyla İstanbul KAGEM’in düzenlediği Kişisel Gelişim Eğitimi düzenledi.

Eğitimin ilk oturumu 11 Haziran’da gerçekleştirildi. İnsan Kaynakları (İK) Uzmanı Nuray Emrah tarafından eğitim verilen bu oturumda Zamanı Etkin Yönetme Becerileri ele alındı.

Eğitimin ikinci oturumunda İletişim Becerileri ve İletişim Engelleri konusunu İK Uzmanı Seda Mumlu anlattı. 18 Haziran’da gerçekleştirilen oturumda katılımcılar kendi deneyimlerini anlatarak günlük hayattaki iletişim hatalarına ve etkin dinlemeye yönelik eğitim aldılar.

Stresle Başa Çıkmada Nefes ve Gevşeme Teknikleri isimli üçüncü oturum ise 25 Haziran’da yapıldı. Uzman Psikolog Kadir Özden’in verdiği eğitimde nefes alma teknikleri ve diyaframın öneminden bahsedildi. Ayrıca kas gevşetme tekniğini anlatan Özden, “Egzersizin yapılacağı ortamdaki faktörler, gevşeme anını büyük ölçüde etkiler” dedi.

ka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0279