Kampüspor Masa Tenisini Anlattı

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma ÇELİK

Geçtiğimiz ay ilk bölümüyle yayına başlayan “ana akım dışında kalan” sporları tanıtma amacıyla yola çıkan Kampüspor programının 2. bölümü yayımlandı. Masa Tenisi branşının tanıtıldığı bölümün konuğu İÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu(BESYO) Öğretim Üyesi ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF) Başkanı Burçak Kesgin oldu.

“Masa tenisini spor olarak kabul etmeyenler, sporu güç gösterisinden ibaret zannedenlerdir” sözü ile desteklenen branşı Kampüspor’a anlatan Kesgin, Masa Tenisi’ne ikiz kardeşi ile birlikte yaklaşık 25 yıl önce başladıklarını söyledi. Şu anda TMTF Başkanlık görevini de üstlendiğini belirten Kesgin, İÜ Masa Tenisi Takım+ı’nın ÜNİLİG’de elde ettiği şampiyonluklara da değindi. TMTF ve İÜ iş birliği ile masa tenisi branşı için altyapı çalışmaları yaptıklarını belirten Kesgin, bu çalışmaların yanı sıra küçükler ve engelliler için de alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ekledi.

Kesgin, Kampüspor’a en az 2, en çok 4 oyuncu ile oynanan masa tenisinin oyun kurallarını anlattı.

İÜ İletişim Fakültesi Öğrenci Uygulama Birimi olan İÜWEBTV bünyesinde yayınlanan Kampüspor’un koordinatörlüğünü İÜ İletişim Fakültesi Arş. Gör. Yunus Emre Ökmen’in yaptığı programının yönetmen koltuğunda Ahmet Başkan otururken, kurgusunu Salih Köse üstleniyor. Sunuculuğunu Aslı Şen’in yaptığı Kampüspor’da kamera arkasında Umut Doğan, kamera asistanı olarak Begüm Kılıç ve perfore de Cihan Şamil Bıyık görev alıyor.

Kampüspor programının 2. bölümünü izlemek için tıklayınız: http://iuwebtv.istanbul.edu.tr/?p=7778