“İÜ’ye mensup olmak ayrıcalıktır”

AJANS ÜNİVERSİTE- Merve KOYUNCU

 

Bu yılki üniversite sınavlarında ilk 200’e girip İstanbul Üniversitesini tercih eden öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen törende İÜ’yü tercih eden 27 öğrenciye ödül olarak laptop armağan edildi.

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde bugün gerçekleştirilen törenle, bu yıl üniversite sınavında ilk        200’e giren öğrenciler arasından İÜ’yü tercih edenlere laptop armağan edildi. Gerçekleştirilen törene başta İÜ Rektör  Yrd. Prof. Dr. Mahmut Ak ve İÜ  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof Dr. Hasan Alpak olmak üzere birçok öğretim  üyesi ile birlikte ödül alan öğrencilerin aileleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını İÜ SKS Başkanı  Prof. Dr. Hasan Alpak  gerçekleştirdi. Alpak, bu organizasyonun 2009 yılından beri gerçekleştirildiğini belirterek başladığı konuşmasında şunları  söyledi:

 

“Üniversite sınavında ilk 200’e giren öğrencilerimize bir takım hediyeler vermekteyiz. İstanbul Üniversitesi’ne mensup   olmak elbetteki bir ayrıcalıktır ve bu kadarının da yettiğini düşünüyoruz. Buna ilaveten, öğrencilerimize küçük de olsa hediyeler vermeyi ilke edindik. 2009 yılından beridir de bunu gerçekleştirmekteyiz. Bu yıl ilk 200’e giren öğrencilerden 27 tanesi İÜ’yü tercih etti ve onlarla gurur duyuyoruz.”

 

“İÜ’YE GİREBİLMEK PRENSİP GEREKTİRİR”

 

Gerçekleştirilen ödül töreninde konuşma yapan İÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Mahmut Ak, ödül alan öğrencilerin ödül alacak seviyeye gelebilmesi için büyük emek sarf ettiklerini dile getirerek şöyle devam etti:

 

DSC_0012 “İlk 200’e girmek için büyük emekler sarf eden,  sabırla bu yılları geçiren değerli yakınlarını da tebrik  etmek istiyorum. Çünkü bu, uzun bir süreç.  Ciddi ve  prensipli bir çalışmayı gerektiriyor. Aynı  zamanda da  prensip içerisinde desteği hak ediyor. İkisi birleştiği  zaman başarı oluşuyor. Ama yine  de hiç şüphesiz ki  bizim gurur kaynağımız ilk 200 ile birlikte Türkiye’nin  sayılı, iddialı ve kendilerini  ispat eden öğrencilerinin  üniversitemize kayıt yaptırmaktadır. Bu durumun da  hepimizin ortak  övüncü olduğunu düşünüyorum. Bu çizginin daha da artarak devam edeceğine olan ümidimi  belirterek hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

Üniversite sınavında ilk 200’e girip İÜ’yü tercih eden 27 öğrenci tek tek sahneye çağırılarak  seçtikleri bölümlerin öğretim üyeleri tarafından ödüllerini aldıktan sonra tören sona erdi.

 

 

DSC_0037

“İÜ’ye mensup olmak ayrıcalıktır”” konusunda Bir Fikir

  1. Önemli olan sadece bu dereceler değil. Sonrasında da üniversitenin öğrencilerin beklentilerini karşılayabilmesi çok önemli.

Yorumlar Kapalı