İÜWEBTV Yeni Yayın Dönemine Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE – Safiye ALTINKUM

İÜ’nin 1 Ocak 2014’te yayın hayatına başlayan Web Televizyonu İÜWEBTV yeni yayın döneminde gönüllü ve yarı zamanlı olarak çalışan öğrencilerden yeni ekipler kuruyor. Bu bağlamda gönüllülerle 5 Aralık Pazartesi günü ilk toplantı yapıldı. 9 Aralık’ta da sunucu deneme çekimleri gerçekleştirildi. İÜWEBTV Teknik Koordinatörü ve RTS Stüdyoları Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Onur Akyol ve İÜWEBTV İçerik Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mesut Aytekin’in yönetiminde gerçekleştirilen çekimlere fakültenin farklı bölümlerinden toplam 25 öğrenci katıldı.

Deneme çekimleri öncesinde öğrencilere sunuculuk üzerine kısa bir eğitim verildikten sonra İÜWEBTV’nin yayın politikası hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından örnek haber metinleri ve program sunuşları ile öğrencilerin sunuculuk becerilerinin test edildiği programda her çekim sonrasında öğrencilerin performansları değerlendirildi. Arş. Gör. Seda Kandemir, öğrencilerin sunum denemeleri üzerine eleştiriler yaparak doğru sunum tekniklerinin nasıl olması gerektiği hakkında önerilerde bulundu.

Öğrenciler, çekimlerin öğleden sonraki bölümlerinde kendi sunumlarını izleyerek performanslarını görebilme imkânı buldu.

Deneme çekimlerine İÜWEBTV Yayın Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ümit Sarı, İÜWEBTV Program koordinatörlerinden Arş. Gör. Atacan Şimşek ve Arş. Gör. Kemal Deniz de katıldı. Daha sonra öğrencilerin performanslarını değerlendirdi.