İÜWEBTV Yayında

Esra Çelik

Fotoğraf- Başar Uzun

İÜWEBTV İstanbul Üniversitesi haberlerine, İÜ öğretim üyelerinin konularla ilgili güncel görüşlerine, ayrıca öğrencilerimiz tarafından üretilen kısa film, belgesel ve video çalışmalarına yer verilecek, çeşitli programlar gerçekleştirilecek. İstanbul Üniversitesi sosyal medya hesapları ile entegre bir şekilde geniş bir hedef kitleyi bilgilendirmeyi amaçlayan İÜWEBTV, doğru bilgiyi ilk elden vermeyi istiyor. İÜ İletişim Fakültesi bünyesinde yeniden yapılanan Ajans Üniversite ve İletim gazetesi ile birlikte ortak projelere imza atacak olan İÜWEBTV, üniversitemizin tüm öğrencilerine, akademik ve idari personeline de açık şekilde yayın yapacak.

Üniversitemizde gerçekleştirilen önemli etkinlikleri de canlı olarak yayınlacak olan İÜWEBTV, öğrenciler, akademik ve idari personel tarafından hazırlanan videolara da kanalında yer verecek.İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet konuyla ilgili yaptığı açıklamada İÜWEBTV’nin İstanbul Üniversitesi’nin hem iç hem de dış iletişimi alanında çok önemli bir fonksiyon yüklendiğine değindi.

İÜWEBTV sadece bizim iç iletişimimize katkı sağlamakla kalmayacak aynı zamanda İletişim Fakültesi öğrencilerine kendi televizyonumuzda, stajlarını yapma imkânı sunacak. Bu açıdan İÜWEBTV hem eğitim-öğretim bakımından hem de iletişimimiz açısından son derece önemli bir görevi yerine getirecek durumunda. İÜWEBTV ile öğrencilerimize, idari ve akademik personelimize, mensuplarımıza, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı ve hedeflerimizi, duyurma imkânına kavuşacağız. Bu dönemde faaliyete geçen İÜWEBTV’ye tekrar tekrar başarılar diliyorum.”

 

DSC_5721

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İÜWEBTV İstanbul Üniversitesi’nin İnternetteki Sesi

İstanbul Üniversitesi’nde yapılan akademik, bilimsel, sportif, kültürel ve sanatsal çalışmaları topluma duyurmak; kongre, sempozyum gibi etkinliklerden canlı yayınlar yapmak; sosyal sorumluluk projelerini toplumla paylaşmak, öğrenci kulüplerinin çalışmalarını tanıtmak; öğretim üyeleri ve öğrencilerin ürünlerini yayınlamak maksadıyla kurulan İÜWEBTV’nin Yayın Sorumluluğunu İÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ümit Sarı üstlenmiş bulunuyor. Yayın sürecinde öğrencilerin de A’dan Z’ye aktif olarak yer aldıkları İÜWEBTV’de, öğrenciler bir yandan yayınların gerçekleştirilmesine doğrudan katılacak bir yandan da iş tecrübesi kazanacaklar.

İÜWEBTV’nin diğer amaçlarını da şu başlıklar altında toplayabiliriz:

• Akademik ve idari personel ile öğrenciler arasında paylaşımları güçlendirerek İstanbul Üniversitesi aidiyetine katkıda bulunmak.

• Kamuoyunu İstanbul Üniversitesi hakkında doğru bilgilendirmek.

• İstanbul Üniversitesi’nde yapılan her türlü çalışmanın (akademik, bilimsel, sportif, kültürel ve sanatsal) özellikle görsel medyada yer almasını sağlamak. Öğretim üyelerinin yaptıkları araştırma, proje, inceleme, deney vb. çalışmaları kamuoyuna duyurmak.

• Öğretim üyeler ile toplumu ilgilendiren konularda program, röportaj ve haber yapmak.

• Üniversite bünyesinde akademik ve idari personel ile öğrencilerin görsel projelerine ve çalışmalarına destek olmak, hazırlanacak programlar dahilinde bunları internetin olduğu her yerde tüm dünya ile paylaşmak.

• Görsel dünyanın ve internetin gücünden yararlanarak İstanbul Üniversitesi’nin tüm dünyada tanınırlığını arttırmak. Bu maksatla yapılacak çok dilli yayınlar ile daha geniş bir hedef kitleye ulaşmak.

İÜWEBTV basına ilk görüntülü haber servisini, İstanbul Üniversitesi’nde dünyaya gelen ülkemizin ilk transgenik kuzuları haberi ile yaptı. Basının yoğun ilgi gösterdiği transgenik kuzularımız ile ilgili haber birçok kanalda İÜ logosuyla yayımlandı.

DSC_5424

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adslll