İÜ’nün Yeni Projeleri Türkiye İnovasyon Haftası’nda Sergilendi

AJANS ÜNİVERSİTE

Geçen yıl Türkiye İnovasyon Haftası’nda 3 farklı projesi sergilenen İÜ Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü, bu yıl 11 proje ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda yer alarak diğer üniversitelere de örnek oldu.

İÜ Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri’nden Doç. Dr. Zeki Candan ile Prof. Dr. Turgay Akbulut, İTÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri’nden Yrd. Doç. Dr. Ali Kılıç ile Prof. Dr. Ali Demir, Alexandria Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri’nden Yrd. Doç. Dr. Ahmed Hassanın, National Research Centre of Egypt bilim adamlarından Dr. Tamer Hamouda, Orman Endüstri Mühendisi Mert Yıldırım, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Gani Can Somuncu, Anıl Sarak, Sivan Sunobar, Berfu Öztahtacı, Turan Sergen Divrik ve Pelin Yaşar’ın yer aldığı Uluslararası Proje Ekibi tarafından geliştirilen “Yüksek Performanslı Mobilyalar İçin Hibrit Biyokompozitlerin Geliştirilmesi” konulu proje, Doç. Dr. Zeki Candan, Gani Can Somuncu, Pelin Yaşar ve Mert Yıldırım tarafından hazırlanan “Mobilyada Nanoteknoloji Uygulamaları” konulu proje ile “Renkli ve Çevreci Mobilyalar” konulu proje Türkiye İnovasyon Haftası’na davet edilerek ödüllü projelerin yer aldığı salonda ziyaretçilere sunuldu.

Doç. Dr. Zeki Candan tarafından yürütülen “Nanoselüloz” konusundaki proje ile Prof. Dr. Turgay Akbulut, Doç. Dr. Zeki Candan ve Araş. Gör. Memiş Akkuş tarafından yürütülen “Ahşap Kompozit Levhalarda Çevre Dostu Toz Boyama Sistemlerinin Kullanılması” konulu proje, İÜ Teknoloji Transfer Merkezi standında sergilendi.

Türkiye İnovasyon Haftası, ARGE ve inovasyon ile katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, ihracat hacminin artırılması ve üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde düzenlenen ARGE proje yarışmalarında ödül alan projeler, yaklaşık 50.000 kişinin katıldığı bu dev etkinliğe davet edilerek sergilendi. Üniversiteler, TTO, TTM ve Teknoparklar da etkinlikte stant açarak projelerini tanıtma imkânı buldular.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü