İÜ’den Şanlıurfa’ya Kitap Yardımı

AJANS ÜNİVERSİTE – Esra MUTLU

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrenci uygulama ajansı olan Ajans İstanbul İletişim’in Şanlıurfa Viranşehir Karacadağ Anadolu Lisesi için başlattığı kampanya ile öğrenciler kitaplara kavuştu. Kampanya, kütüphanesi olmayan lisenin öğretmenlerinden Fehmi Cingöz’ün İÜ İletişim Fakültesi’ne kitap ihtiyaçlarının olduğunu iletmesi üzerine başlatıldı.

İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer’in maddi ve manevi olarak destek olduğu kampanyayı Ajans İstanbul İletişim çalışanı Evrim Çalt, ajansta çalışan gönüllü gençlerin ve Ajans Üniversite’nin desteğiyle yürüttü. Kampanya kapsamında toplanan 723 kitaptan; 623’ünü Türk ve Dünya Edebiyatı Klasikleri oluştururken, 100 tanesi ise üniversiteye hazırlık için kaynak kitaplardan oluşturuldu.

Toplanan kitaplar için Mustafa Kemal Atatürk, Hasan Ali Yücel, Mevlana ve Yunus Emre’den özlü sözlerin bulunduğu dört farklı özel tasarım ayraç yapıldı ve kitaplara ayraçlardan birer tane eklendi. Kitaplar kolilendikten sonra Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı. Öğretmen Fehmi Cingöz, kitaplarla buluşan öğrenciler adına İÜ İletişim Fakültesi’ne, Ajans İstanbul İletişim’e ve Ajans Üniversite’ye teşekkürlerini iletti.