İÜ’den Başkan Altunay’a Ziyaret

İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Cahit Altunay ile Sultangazi Belediyesi Hizmet Binasında bir araya geldi. Başkan Altunay, İstanbul Üniversitesi’nin Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer aldığını belirterek, “Sultangazi Belediyesi olarak ilçeye yönelik yatırımlarda üniversiteler ile işbirliği yapmak arzusundayız. Bu amaçla demografik yapı ve genç nüfusu dikkate alarak ilçemizde meslek yüksekokulu kurulmasını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Söylet ise İstanbul’da büyük bir değişimin yaşandığına dikkat çekti. İstanbul’un dünyanın sayılı şehirleri arasında bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. Söylet, bunda yerel yönetimlerin büyük payının olduğuna işaret etti.

“İstanbul Üniversitesi olarak yerel yönetimlerle her konuda işbirliğine hazırız” diyen Prof. Dr. Söylet, Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “Sultangazi Belediyesi, yeni kurulmasına rağmen kısa sürede birçok vizyon projeyi hayata geçirdi. Bu güzel ilçe, marka şehir olma yolunda emin adımlarla yürüyor. İstanbul Üniversitesi olarak Sultangazi Belediyesi’nin yaptığı bu çalışmalara katkı sunmak amacındayız. İlçenin coğrafi konumu, demografik yapısı ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilen projelerde yer almaktan memnuniyet duyarız.”

Prof. Dr. Söylet konuşmasında ayrıca ilçenin genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek, “Sultangazi’ye İstanbul Üniversitesi olarak Meslek Yüksek Okulu kazandırmak için fikir birliğine vardık” dedi.

Ziyarette İÜ Heyetinde İÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sedat Murat, Prof. Dr. Mahmut Ak, Prof. Dr. Recep Güloğlu, Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, İÜ Genel Sekreteri Dr. Metin Küçük, İÜ Genel Sekreter Figen Cihan yer aldı.

İÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü