İÜ’de Yeni Eğitim Öğretim Sezonu Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE- Elif Nur BİLGİÇ, Elif ÜNLÜ

Fakülte ve öğrencilerin kayıt yaptırdığı bölümler, bölüm ana bilim dalı başkanları ve öğretim üyeleri tarafından tanıtıldı. Oryantasyon programında genç iletişimciler Erasmus, Mevlana gibi öğrenci değişim programlarından, staj birimlerine kadar fakülteyle ilgili her konuda bilgilendirildi.

10698673_841453675888978_3415563986927662651_n

Öğrenciler İkinci Yarı Yıldan İtibaren Staj Birimlerinde Çalışabilecek

Derslerde öğretilenlerin yanında pratiğin önemine dikkat çekilen oryantasyon programında Gazetecilik Bölümü’nü kazanan öğrencilerin İletim Gazetesi ve Ajans Üniversite’de çalışarak yeteneklerini geliştirebilecekleri kaydedildi. Halkla İlişkiler ile Radyo Televizyon Sinema bölümlerini kazanan öğrenciler için de gönüllü staj yapma olanaklarının bulunduğu bildirildi.

Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerinin ise Atölye Simetri’de uygulama alanı bulabilirken, Radyo Tv Sinema okuyan öğrenciler internet üzerinde radyo yayınları yapan Radyo İletişim uygulamasıyla tecrübe kazanabileceği anlatıldı.

Radyo Tv Sinema Bölümü öğretim üyeleri bir diğer faaliyeti olan Bizim Filmler Haftası ile gerek öğrencilerin gerek akademik ve idari personellerin çektiği kısa filmlerin gösteriminin yapılacağını anlattı. Ayrıca yeni eğitim öğretim yılının ilk döneminde, bölüme yeni kayıt yaptıra öğrenciler için yapılacak etkinliklerden bahsedildi.