İÜ’de Tanıtım ve Tercih Günleri Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE- Esra Can SİNAV- Ozan ÖZEN

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tanıtım ve Tercih Günleri birinci günü İÜ Rektörlük Merkez Yerleşkesinde gerçekleşti

 

İÜ bugün sabah 10.00’da başlayan Tercih ve Tanıtım Günleri kapsamında öğrenci ve velilere kapılarını açtı.

İletişim Fakültesi, Fen Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu gibi 29 fakülte ve meslek yüksekokulları bölümlerini tanıttı. Fakülte ve meslek yüksekokullarının yanı sıra Sürekli Eğitim Merkezi Kariyer Geliştirme Merkezi, Öğrenci Kültür Merkezi, Rehberlik Danışmanlık Sosyal Destek Birimi gibi üniversite faaliyetlerini anlatan kurumlar hakkında bilgi verildi.

 

 

_DSC0043

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tercih ve Tanıtım Günlerinde yer alan İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Ak şimdiki üniversite adayı gençleri kutladığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Çünkü gerçekten nerede okuyacaklarını planlayarak bir sonuca bağlamaya çalışıyorlar. Nereye gireceklerse iyi ölçüp biçiyorlar. Üniversitenin sosyal donatılarını, akademik kadrolarını, eğitim imkanlarını, mezuniyet sonrası imkanlarının hepsini gözden geçirerek güzel bir planlamayla okumak istedikleri yere girmeye çalışıyorlar. Bu açıdan karşımızda bilinçli bir kitleyi görüyoruz. Ama biz avantajlı olduğumuz için gurur duyuyoruz. Çünkü bizim üniversitemizde 750 diploma programımız var. Gördüğümüz gibi de üst düzey öğrenciler buraya geliyor. Tanıtım imkanları da rahat, tarihi bir ortamda ve güncel bir şehrin merkezinde klasik bir görünüm altında tercihlerini yapıyorlar. Çok başarılı olacağını düşünüyorum. Verimli bir süreç olarak sonuçlanacağını düşünüyorum ve adalara da üniversitemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

 

DSC_0163

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul tanıtım günlerinden memnun kalan öğrenci ve veliler ilgi duydukları fakülte ve meslek yüksekokulları ile ilgili öğretim üyelerinden bilgi aldılar.

 

DSC_0214