İÜ’de Minifest Coşkusu

AJANS ÜNİVERSİTE – M. Kerem HANÇER

 
Radyo İletişim’in düzenlediği Minifestlerin üçüncüsü, 30 Nisan Çarşamba günü, İÜ Beyazıt Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Minifest’te sırasıyla Depthless, Kaç Canım Kalmış ve Sharpera sahne aldı

 

 
Radyo İletişim’in, Üniversite Medya Birliği ve İÜ Sosyal Medya Kulübü’nün destekleriyle düzenlediği 3. Minifest, Bahar Şenliği öncesinde öğrencilere müzik dolu bir gün yaşattı. Saat 11.00’de DJ performanslarıyla başlayan Minifest’te ilk olarak Alternatif Hard Rock Grubu Depthless sahne aldı. Depthless’ın performansının ardından Minifest, Zumba Fitnes Dans Grubu’nun gösterisiyle devam etti. Halk oyunlarıyla eğlenen öğrenciler, Grup Kaç Canım Kaldı’nın Türkçe ve yabancı dillerde söylediği şarkılarla coştular. Sahneye son olarak Grup Sharpera çıktı. Sharpera, etkileyici bir performans sergiledi.

 

“Burada Sahne Almak Efsane’’

Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi öğrencisi olan Grup Sharpera Solisti Melih Müderrisoğlu, kendisinin ve grup üyesi arkadaşlarının daha önceleri bireysel olarak birçok yerde sahne aldıklarını; ama grup olarak ilk kez sahne almanın, sahneye çıkmanın heyecanın çok başka olduğunu ifade etti. Müderrisoğlu ayrıca, “İÜ’de ve özellikle ana kampüste sahne almanın kendisi için efsane bir duygu olduğunu” söyledi.

 

 

İlk Kez Minifest’teler

Grup olarak ilk kez Minifest’te sahneye çıkan “Grup Kaç Canım Kaldı’’nın üyeleri, ünü dünyaya yayılan Boğaziçi Jazz Korosu’nun da üyeleri aynı zamanda. Yeni kurulan ve daha şimdiden ümit vadeden grubun performansı, öğrenciler tarafından dakikalarca alkışlandı ve grup defalarca sahneye tekrar çağırıldı.

 

Bu yıl kurulan Grup Kaç Canım Kaldı ve Sharpera, ilk sahne performanslarını 3. Minifest’te gerçekleştirdiler.