İÜ’de Cumhuriyetimizin 94’üncü Yıl Töreni Kutlandı

AJANS ÜNİVERSİTE – Yağmur Ceren KURAL
Fotoğraf – İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Tören İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın anıta çelenk koymasıyla başladı. Sonrasında saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İÜ Rektörü Prof. Dr. Ak’ın konuşması gerçekleşti.

tören

Prof. Dr. Ak, ‘‘Cumhuriyet’in 94. yılını kutluyoruz. Bu topraklar bizim tesadüfen uğradığımız yerler değil. Buraya geldiğimiz günden itibaren nasıl bir coğrafyaya geldiğimizin bilincindeyiz. Malazgirt’ten itibaren hep birlik ve beraberlik içinde sorunları aştık. Bu topraklar için mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve 15 Temmuz şehitlerini rahmet ve gururla anıyoruz. Önümüze çıkacak her engeli birlik ve beraberlikle aşacağımızı biliyoruz. Üniversitemiz gerek bilim-kültür gerekse sanat yönünden ülkemize öncülük eden bir kurumdur. Nice 29 Ekimleri bu ruhu kaybetmemek ümidiyle kutluyoruz’’ şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Ak’ın konuşması sonrasında İÜ Rektörlük Binası Sergi Alanı’nda, İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümü sebebiyle hazırlanan film gösterildi. Ardından ikram yapıldı ve etkinlik sona erdi.

FileHandler (1)

FileHandler (2)

FileHandler