İÜ Yeni Öğrencilerine Merhaba Dedi

Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda İstanbul Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler için kayıt heyecanı başladı. Kayıt yaptırmak için fakültelerinin yolunu tutan yeni İstanbul Üniversiteliler aileleri ile birlikte kayıt için gerekli işlemleri gerçekleştiriyorlar. Yoğun bir şekilde devam eden kayıtlar 5 Eylül tarihinde sona erecek

İÜWEBTV-Türkan BAHADIR

 

Lisans Yerleştirme Sınavı sonucunda İstanbul Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler için kayıt heyecanı başladı. Kayıt yaptırmak için fakültelerinin yolunu tutan yeni İstanbul Üniversiteliler aileleri ile birlikte kayıt için gerekli işlemleri gerçekleştiriyorlar. Yoğun bir şekilde devam eden kayıtlar 5 Eylül tarihinde sona erecek.
İÜ Merkez Yerleşke’de heyecanla bekleyen öğrencilerden Beren Yıldırım; “İÜ Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Hukuk alanında en iyi üniversitelerden biri olması tercih sebebimdi, kazandığım için mutluyum. Dört yıl boyunca burada eğitim alacağım için çok heyecanlıyım.’’ diye konuştu.
Amina Azcan’da bu yıl hukuk fakültesi’ni kazanan öğrencilerden. “İÜ Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Mezun olduğum üniversite kariyerimi etkileyeceği için İstanbul Üniversitesi tercihim oldu.”

 

 

10628531_834207853280227_6347102965336923319_n

 

 
Bir diğer yeni öğrenci Mustafa Alp, “Tarih Bölümü’nü kazandım, hayatım boyunca hep bu bölümü istiyordum. İstanbul Üniversitesi olmasından ötürü çok mutluyum. Oldukça köklü bir üniversite, eğitiminin güzel olduğunu düşünüyorum.” sözleri ile İstanbul Üniversitesi’nde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Tuğçe Uzun ise, “İktisat Bölümü’nü kazandım. İstanbul Üniversiteli olmaktan memnunum. Hedeflerime ulaştığımı düşünüyorum.” dedi.
Volkan Arslan’ın hedefi ise profesörlük: “Tarih bölümünü kazandım, buraya yatay geçişle geldim. İstediğim bir okuldu. Arkadaşlarım da çok övdü. Hedefim burada profesörlüğe kadar yükselmek’’ diye konuştu.
Mert Sabuncu iyi bir gazeteci olmak için İstanbul Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerden, “İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandım. Hedefim ileride iyi bir gazeteci olarak çıkmak, o yüzden bu üniversiteyi seçtim. Tarihi olarak oldukça değerli bir okul, burayı kazandığım için mutluyum.’’

 

10516821_834207849946894_4047402845215756995_n